Een eeresaluut zij ook gebracht aan de jongste pogingen om den ontwikkelingsgang van ons kadaster in betere banen te leiden, overeenkomstig de eischen van den tijd en bij onze hermetingen te streven naar duurzaamheid en soberheid, ten bate van rechtszekerheid en bezuiniging. Tusschen deze uitersten ligt het werk van zoovelen, die vol toewijding hebben gewerkt aan den opbouw van ons kadaster. Laten wij hopen, dat ge spoedig zult worden geroepen om het werk der hermetingen voort te zetten; voorloopig wordt van U slechts gevraagd de bij houding van het bestaande. Dit is voor U in den eersten tijd geen gemakkelijke taak; tact en er varing zijn daarbij gewichtige factoren en vaak zult ge de voor lichting wenschen Uwer oudere collega's, die, anders dan gij, bij hunne indiensttreding als landmeter reeds over meer kadastrale ervaring beschikten. Weest welkom in ons midden, aan collegiale tegemoetkoming zal het U niet ontbreken. Langzaam aan verdwijnt de oude garde, die zich vol toewijding heeft gegeven aan de verheffing van ons dienstvak, uit de ge lederen der strijders; ons tijdschrift is daar als een monument voor hun streven. Wilt hun arbeid voortzetten in steeds stijgende lijn! Weest immer eens van zin ter bevordering van het vereenigingsleven en immer waakzaam, waar het geldt de behartiging der be langen van ons schoone dienstvak. Spoedig kan naar we willen hopen het kadaster worden geroepen tot medewerking bij de oplossing van «ruilverkave lingsproblemen»; weest daarom steeds Uwe opleiding, ook in dezen zin, gedachtig en steunt eendrachtig het schoone streven der Ned. Heidemaatschappij, om door betere indeeling van den grond te komen tot verhooging van het productievermogen van onzen bodem. «Waakt en werkt» zij Uw wachtwoord; eene blijde toekomst kan dan voor U dagen. T. Polêe. 2Q

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 29