f C. W. HOFFMANN. IN MEMORIAM. 1856-1923. Catharinus Wilhelmus Hoffmann werd geboren te Steen bergen den 22 Juni 1856; in 1875 werd hij benoemd tot adspirant- landmeter en in 1877 tot landmeter van het Kadaster. Achtereenvolgens was hij werkzaam te Tiel, Utrecht, Breda, Bergen op Zoom, Alkmaar, Amsterdam, Leiden en wederom te Utrecht, waar hij op 1 Februari j.l. overleed. Met grooten ijver nam de heer Hoffmann deel aan het ver- eenigingsleven; hij maakte deel uit van het bestuur onzer vereeniging van 1890 tot 1892 en van 1898 tot 1900, de beide laatste jaren als voorzitter en in het tijdperk 1901 1907 was hij redacteur van ons tijdschrift, in de jaren 1901 en 1902 naast den heer Boer en van 1903 tot 1907 in vereeniging met den heer de Vos. Papier en papieronderzoek, opleiding van den geodeet-cultuur technicus, afronding van eigendommen, enz. hadden zijne volle aandacht en hij vertegenwoordigde met den heer Boer onze Vereeniging in de Commissie «Ontginning» van het Neder- landsche Landbouw-Comité, aan welke Commissie wij het eerste «Ontwerp van Wet op de Ruilverkaveling» danken. Overigens ontvloeide menig soms van geest en humor getui gend en met instemming begroet artikel aan zijne welversneden pen, doch in 1906 verscheen helaas ook het door beide redacteuren onderteekende artikel «Het kadastrale vraagstuk», dat aanleiding gaf tot ongewenschte wrijving in den boezem onzer Vereeniging. Talrijk zijn de artikelen van 's heeren Hoffmanns hand; men raadplege daarover de vroegere jaargangen van ons tijdschrift. In zijne laatste levensjaren nam hij geen deel meer aan het vereenigingsleven en het heugelijke tijdstip der indiening van het huidige «Ontwerp van Wet op de Ruilverkaveling» (7 Februari) heeft hij helaas niet meer mogen beleven. Zijne assche ruste in vrede. y PolÊE.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 33