schuldig zijn als eerlang blijken zal tot welke belangrijke be sparingen op de kosten van bijhouding, die vereenvoudiging van de kadastrale inrichting leiden zal. Blijft nog te bespreken of de Luchtphotographie nuttig kan zijn voor den Domeindienst. Zonder twijfel zal deze dienst kunnen en gaarne willen gebruik maken van terreinphotographieën voor verkenning en opneming van sterk veranderende en moeilijk be gaanbare slik- of moerasgronden, voor aanvulling van zijn kaarten met bizonderheden van bewegende terreinen als kusten, duinen, rivieren en dergelijke. Alleen het staat te vreezen dat opzettelijk daarvoor te ondernemen luchtphotographische arbeid in de meeste gevallen veel duurder zou zijn dan een opname naar de tot heden gevolgde methode. Om soortgelijke redenen zal ook een Ruilverkavelingsdienst misschien van photographische terreinopname moeten afzien. Dit wordt waarschijnlijker als men in aanmerking neemt, dat daar waar de terreinscheidingen duidelijk uit de lucht waarneembaar zijn, te weten in polderland, ruilverkaveling niet noodig is en dat de gronden die voor verlegging in aanmerking komen, veelal geen zichtbare eigendomsscheidingen bezitten. Moeten terreinen zooals b.v. Staphorst en Vrieseveen opleveren, waar kilometers lange, op afstanden van 10 meter of minder, ongeveer evenwijdig aan elkaar loopende en vaak sterk gebogen, haast onvindbare lijnen, de eigendomsperceelen scheiden, met uit de lucht zichtbare teekens als het ware worden bezaaid, dan wordt het voordeel van photographische opneming zeker heel denkbeeldig. E. Rieuwerts de Vries. AANTEEKENINGEN NAAST OVERSCHRIJVINGEN IN DE OPENBARE REGISTERS. Bij Min. Aanschr. van 15 November 1922, Hyp. en Kad. N°. 67 (P. W. N°. 11696) zijn de volgende voorschriften gegeven; 1. De hypotheekbewaarders zijn gehouden, alle verzochte aan- teekemngen naast de te hunnen kantore in de openbare registers overgeschreven stukken te bewerkstelligen, mits: 66

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1923 | | pagina 66