8 eeniging voor K. en L. in dit Tijdschrift) niet gepubliceerd. De inhoud ervan zal ook deels niet voor publicatie geschikt zijn. Interessant zou o. m. kunnen zijn, wat de Minister van Justitie, wiens advies ook gevraagd was, berichtte, inzooverre daarbij misschien motieven naar voren gebracht zouden kunnen zijn tegen invoering van de wet op de grensregeling, welke formeel niet, implicite echter wel aan de orde was. Verwacht mag worden, dat Boer, via den Minister, veel in stemming geworden zal zijn van de diverse beoordeelaars, ook wel opmerkingen, waarvan partij getrokken kon worden, en ook wel misverstand en wanbegrip; een groot werker blijft gewoonlijk ook ergernis en ontgoocheling niet bespaard. Nadat nog eenige tijd was heengegaan met het samenstellen van voorschriften voor de invoering, die Boers gebouw niet geheel intact lieten, werd op i Januari 1922 het bestaande kadaster der gemeente Dieren door het nieuwe vervangen. De geschiedenis van het nieuwe kadaster vervolgende, zijn wij vooruitgeloopen op eene gebeurtenis, die inmiddels had plaats gevonden en die niet onvermeld mag blijven: de instelling van de Ministerieele Commissie in 1918, die de opdracht had, een onderzoek in te stellen, in hoeverre de kadastrale dienst reorga nisatie behoefde. Van het werk dezer commissie geldt ook weer ten volle, wat als motto boven dit opstel geplaatst werd: «in dit alles had hij een groot aandeel». Boers pen en denkbeelden vallen in het rapport dier reorganisatie-commissie herhaaldelijk te onderkennen. Het tweede gedeelte van dat rapport is voor een groot deel gewijd aan het naar voren brengen der goede zaak: de ver nieuwing. Aangaande het oude kadaster komen er enkele uit latingen in voor, als twijfel aan het nut van ondergrondsche verzekering en de bewering, dat in het oude kadaster de gebouwen slechts globaal op de kaart behoeven te worden afgebeeld, welke wellicht niet in de laatste plaats verklaring vinden in grooten propaganda-ijver voor het nieuwe. In dit verband kan ook naar voren gebracht worden eene door Boer later gepubliceerde meening over afschaffing der bijbladen. Wij gelooven niet ver naast de waarheid te zijn, indien wij

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 10