i55 Bij verrekening van verschil in waarde, waarvan sprake is in art. 5, wordt met den eigenaar gelijkgesteld (art. 7) ook hij, die op het onroerend goed een recht van hypotheek of grondrente heeft. Op de samenstelling van de centrale commissie, die de algemeene leiding in ruilverkavelingszaken is (art. 13), wordt aan de naast belanghebbenden invloed toegekend, in dier voege, dat 2 van de 5 leden worden benoemd op aanbeveling van door den Minister aan te wijzen centrale landbouwvereenigingen. De Minister gaf te kennen dat het zijn bedoeling is de 3 andere leden te laten bestaan uit 1 jurist, 1 waterstaatkundige en 1 kadasterman. De landmeter, die de plaatselijke commissie (art. 28, volgens latere nummering 2g) zal bijstaan, zal worden aangewezen door den met de zaken van landbouw belasten Minister, in overleg met den Minister van Financiën. In art 50 (later 51) stond, dat de rechtbank uitspraak doet «zoo spoedig mogelijk», dit is gewijzigd in «uiterlijk binnen een maand». In art. 77 werd een bepaling opgenomen ter voorkoming van de onbillijkheid dat zij, die bij de ruilverkaveling geenerlei on middellijk belang hebben, toch volgens den voor belanghebbenden geldenden maatstaf in de kosten moeten bijdragen. Tal van amendementen van redactioneelen aard werden nog aan genomen en de artikelen ondergingen een vernummering. De wijzigingen, hoewel niet van ingrijpenden aard, waren zoo talrijk, dat de eindstemming uitgesteld werd. Op 1 Juli had de aanne ming zonder hoofdelijke stemming plaats. BERICHTEN. De landmeter van het Kadaster J. H. Sanders is met ingang van 1 Mei 1924 verplaatst van Tiel naar Utrecht. Met ingang van t Mei 1924 is aan M. A. H. de Jongh, land meter van het Kadaster te Utrecht, op zijn verzoek onslag verleend. Aan den landmeter van het Kadaster W. A. Dogterom te Zutphen, is met ingang van 1 Juli 1924 verlof tot afwezigheid verleend voor den tijd van 2 jaar en 6 maanden, buiten bezwaar van den Lande.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 157