aanvulling van het ontwerp, datdan ook nog wet dient te worden. Er zijn geen teekenen, die dit laatste spoedig doen verwachten. En nu is de aanvoerder uit de eerste rij teruggetreden. Toch zal de actie, door hem gewekt, voortgang hebbenHet stopzetten der hermetingen in ons kadaster, dat in zijn kaartmateriaal van verschillende gedeelten van het land toch al niet voldoende met zijn tijd meegegaan is, kan niet anders zijn dan een tijdelijke maatregel. In de toekomst zal dus ongetwijfeld nog eens sprake moeten zijn van een ernstig plan van hoogerhand tot vernieuwing van het kadaster en dan zal de vermeerdering van de (objectieve) rechtszekerheid van den grondeigendom tegelijk aan de orde zijn. Het uitgewerkte systeem voor vernieuwing ligt erhet systeem «Dieren», waarbij de hermeting voorafgegaan wordt door wet telijk geregelde delimitatie, een systeem, waarbij ook aan den eisch van een goeden omslag der grondbelasting voldaan wordt. Dat vernieuwingssysteem is niet uitgedacht alleen in de studeer kamer, maar is gegroeid in de dagelijksche praktijk; bij de toe passing bleek het volkomen te voldoen en eenvoudiger en goed- kooper te zijn dan vroegere methoden. Het is in hoofdzaak vrucht van het werk van Boer; daaraan heeft hij zijn gaven, zijn inzicht, zijn werkkracht en zijn volharding gegeven! Na jaren zal zijn werk nog een zegen zijn voor het kadaster! Heines. T. A. POLÊE. Nu op i Januari j.l. de heer T. A. Polêe wegens 70-jarigen leeftijd zijn betrekking van Landmeter van het Kadaster en tevens het redacteurschap van dit tijdschrift heeft neergelegd, is daarmede een einde gekomen aan een zeer vruchtbaar ambtelijk leven en een belangrijk redactioneel tijdperk. Zonder daarbij ook maar iets te kort te doen aan de verdiensten van andere redacteuren, mag toch stellig worden verklaard dat de tien jaren, gedurende welke Polêe, eerst met een mede redacteur en toen het leeuwendeel voor zijn rekening nemende, van 1920 af alleen, de redactie van ons tijdschrift verzorgde, tot^ de meest belangwekkende in de geschiedenis daarvan behooren 13

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 15