Amsterdam. Het verslag begint met de vermelding van de verslagenheid bij den dood en de groote belangstelling bij de begrafenis van collega Kanngiesser, en zegt, dat deze feiten er op wijzen, dat zijn sympathieke persoonlijkheid niet licht zal worden vergeten. Dan wordt gememoreerd het eervol ontslag van collega Baning kort na zijn gouden ambtsjubileum en het vertrek van den afdeelingsvoorzitter Houben naar Dordrecht, wegens zijne benoeming tot I. V., welke vacature nog niet is vervuld. De afdeeling vergaderde alleen op i September 1923 ter be spreking van de agenda der algemeene vergadering en koos toen tot bestuur Houben (voorzitter), van D ij k (secretaris) en te Winkel (penningmeester)- Breda. De afdeeling vergaderde eenmaal op 1 September 1923 ter bespreking van denbeschrijvingsbrief der jaarvergadering. Roermond. De afdeeling vergaderde eenmaal op 12 April 1924 en herkoos het bestuur. Besproken werden de tarieven voor particulier werk. Men oordeelde het niet juist, dat de opmeting van perceelsgedeelten vóór het opmaken van de akte tegen het volle tarief wordt berekend en besloot aan te dringen op eene belangrijke tariefsverlaging voor dergelijke metingen. Ook werd de districts-indeeling besproken, wat leidde tot een voorstel voor de algemeene vergadering. Sneek, 7 Juli 1924. De Secretaris P. J. ter Plegt. Toelichting op de begrooting 1925 (voorkomend op blz. 164). C is lager geraamd door het vervallen der abonnementsgelden voor het H. O.a en b zijn verhoogd met een gedeelte van het in vorige jaren voor het H. O. uitgetrokken bedrag, daar dit thans grootendeels in het Tijdschrift is opgenomen, b mede in verband met het daarvoor in f923 uitgegeven bedrag. Daar het Bestuur meer dan vroeger zich per circulaire tot de leden zal moeten wenden, omdat het niet steeds zal kunnen wachten tot het verschijnen van het Tijdschrift, is ook verhoogd. De bibliotheek eischt voorziening in opberging en onderhoud, waarom 50,is uitgetrokken. Een tweede boekenkast is noodig en het is wenschelijk, dat voortaan op de begrooting een bedrag voor onderhoud van de bibliotheek blijft geplaatst, speciaal voor bindwerk. Namens het Bestuur, De Penningmeester P. J. ter Plegt. 161

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 163