168 ber 1922. In hare plaats werd met ingang van 25 September 1922 als rekenaar benoemd Mej. C. A. van Hees. Van 15 Juli tot 1 September 1922 waren de studenten der Technische Hoogeschool G. Schoorl en L. Corbeau werkzaam als assistent-ingenieurs. Secundaire driehoeksmeting. De terreinwerkzaamheden voor de secundaire driehoeksmeting werden ook in dit jaar in aansluiting met die van het vorige jaar voortgezet. De metingen werden aangevangen op 1 Mei met één ploeg, bestaande uit den ingenieur de Hulster als chef en den landmeter Heezemans. Op J4 Ju'i werd een tweede ploeg gevormd, waarvan als chef optrad de landmeter Heezemans. Ter assistentie bij de beide ploegen waren van 15 Juli1 September werkzaam de assistent-ingenieurs G. Schoorl en L. Corbeau. De eerstgenoemde ploeg voerde richtingsmetingen uit op de stations: Boschberg (Fr.) Hoogersmilde I, Smilde I, Veenhuizen (Dr.) I, Assen I, Groote Zand, Stadskanaal, Rolde, Grolloërveld, Westerbork, Wijstersche veld, Grooteveld, Buinerveen en Ter Apel I (gedeeltelijk). Op alle stations werden tevens de noodige centreeringsmetingen verricht. Bovendien geschiedden nog centreeringsmetingen op de stationsVledder, Steenwijk I, Zwartendijkser Schans, Eexterveen en Sleen. De centreeringsmetingen te Steenwijk I werden verricht naar aanleiding van het bouwen eener nieuwe spits op den toren aldaar, Na het beeindigen der metingen in Drenthe nam deze ploeg weer ter hand de verkenning van Zuid-Oost-Friesland, waaraan een tweetal weken werden besteed. De tweede ploeg verrichtte de hoekmetingen op de navolgende stations: Onstwedde I, Paal 183 IV, Bourtange, Jipsingbourtange, Hasseberg, Mus- selkanaal I, en Ter Apel I (gedeeltelijk). Op alle deze stations werden tevens de noodige centreeringsmetingen verricht. De eerste ploeg keerde te Delft terug op 12 October, de tweede op 30 September. Met de in 1922 uitgevoerde metingen zijn de terrein werkzaamheden in de provincies Groningen en Drenthe voltooid; er blijven nog over die voor het grootste deel der provincie Friesland. De berekeningen voor de secundaire driekhoeksmeting werden voortgezet. Coördinaten werden berekend der punten van den eersten rang in de groep XI Noord-Overijssel en Zuid-Drenthe, en in de groep XII Gronin gen en Noord-Drenthe, voor zoover de voortgang der metingen hiertoe gelegenheid bood. Coördinaten van punten van den tweeden rang werden berekend voor de groepen:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 170