Dijkstra, Eendenburg, Eggens, Eisenga, J. J. Gorter, P. J. Hamelberg, Heines, Hof, Houben, Mej. Hüne. Ilsen, Jonker, P. J. F. Kater, Kiers, Kikkert, Klompe, Kloosterboer, de Korver, van Leusen, Libois, Lunenburg, Lunshof, de Ma- zure, A. J. H. Meertens, Meindersma, Mooy, Nunnink, Olie, Oosterman, Pentinga, H. J. Pieters, J. H. Pieters, ter Plegt, L. G. Prinsen, Polêe, Rethmeyer, van Riel, J. F. A. van Riessen, W. van Riessen, Sanders, Schram, H. F. C. Smeul- ders, Smit, Soer, Stakman, Stoorvogel, '1 ichelaar, van der Voort, de Wal, Westerhuis, Wolters en Zijlstra. a. De Voorzitter opent de flink bezochte vergadering met een woord van welkom, speciaal aan Prof. Dieperink, den heer van Leusen en Mej. Hüne, welke laatste de eerste dame is, die als lid onze algemeene vergadering bezoekt. Verder herinnert hij aan het feit, dat 40 jaar geleden op initiatief van den land meter de Koningh te Amsterdam de stichtingsvergadering onzer vereeniging werd gehouden op 20 October 1884, waar het eerste bestuur, bestaande uit de heeren de Koningh, Paulussen en Boer, werd gekozen. Als bijzonderheid memoreert spreker, dat op de tweede algemeene vergadering reeds, evenals op die van verleden jaar werd gesproken over het doen verdwijnen van de woorden «gezien en goedgekeurd» van de hulpkaart. Is dit geen bewijs van de kracht onzer vereeniging, dan mag daartegenover gewezen worden op het feit, dat in de wet op de Ruilverkaveling de landmeter van het kadaster als deskundige van de plaatselijke commissie is aangewezen. Gezien de tijdsomstandigheden heeft het bestuur gemeend, te moeten afzien van een feestelijke her denking van dit 40-jarig jubileum, in de hoop, dat er na het luwen van den bezuinigingsstorm en de onvermijdelijk komende reorganisatie door de vervulling van de wenschen der Vereeni- ging ten aanzien van het kadaster, ten volle reden tot feestvieren zal zijn. Ingekomen is een schriftelijke gelukwensch van de Vereeniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster. De Voor zitter spreekt daarvoor zijn dank uit aan de aanwezige Hoofd ambtenaren. b. De reeds in druk verschenen notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. De heer Hof merkt op, dat zijn naam niet onder de aanwezige leden is genoemd. i7i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 173