c. Het jaarverslag wordt eveneens goedgekeurd. Naar aan leiding daarvan vraagt de heer Smit of het bestuur een bezoek heeft gebracht bij den Hoofd-Directeur in verband met. de fusie- pannen. Hoewel zelf geen voorstander van eene zelfstandige afdeeling Hypotheken en Kadaster, had hij gaarne gezien, dat het fusie-rapport op deze vergadering aan de orde was gesteld. De bezuiniging heeft bij het kadaster tot nog toe uitsluitend de landmeters getroffen. Namens de afdeeling Amsterdam verdedigt hij inkrimping van het aantal divisies door het combineeren der kleinere tot divisies als Amsterdam en den Haag. De Regeering acht deze zeker niet te groot, daar zij den chef van de op één na grootste divisie als lid van examencommissies weken en maanden onttrekt aan den dienst. In de hoedanigheid van het werk in groote of kleine divisie valt geen verschil te constateeren. Ver der heeft de Regeering op grond van de districtsindeeling tien tallen landmeters ontslagen, zoodat zij het aantal der districten blijkbaar aan geringe schommelingen onderhevig acht. De af deeling is er van overtuigd, dat door den chef van een kleine divisie noodzakelijk werkzaamheden moeten worden verricht, welke evengoed door goedkoopere werkkrachten kunnen worden gedaan en vraagt, of het bestuur bereid is, den Minister op dit punt te wijzen en voor te lichten. De Voorzitter antwoordt op de laatste vraag, dat door het bestuur een dergelijke gewichtige kwestie niet in behandeling kan worden genomen dan na behoorlijke voorbereiding, hetzij door bespreking in het Tijdschrift, hetzij door plaatsing als punt op de agenda eener volgende vergadering. Na de laatste in druk verschenen bestuursmededeeling is het bestuur op bezoek geweest bij den Hoofd-Directeur in verband met de fusieplannen. Van deze zal, wat het kadaster betreft, waarschijnlijk vóór 1925 niets komen, De heer van der Deure wijst op den in de Boerenleenbanken bestaanden drang naar crediet op korten termijn met zakelijke zekerheid en geeft het bestuur in overweging, contact te zoeken. De heer Bes geeft inlichtingen over de komende Studiecom missie voor het Kadaster van den Bond van Huis- en Grond eigenaren en voelt het belang van den door den heer van der Deure gegeven wenk. De Voorzitter deelt mede, dat het Bestuur mede een bezoek bracht op de Inspectie der Artillerie, waar bleek, dat deze even- 172

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 174