173 als het bestuur was voor het opnemen van personen uit de prak tijk in de commissie, die het oprichten van de triangulatie-afdeeling der artillerie zal voorbereiden. De in Augustus verwachte be slissing daaromtrent is nog niet gevallen. Uiteen gedachten wisseling tusschen de heeren van der Deure en Hamelberg en den Secretaris blijkt, dat waarschijnlijk aan de landmeetkundige eene korte militaire opleiding bij het wapen der artillerie zal voorafgaan. De heer J. F. A. van Riessen herdenkt het 25-jarig jubileum van de Ruilverkaveling in onze Vereeniging, waar collega Hoff man, die helaas de totstandkoming der wet op de ruilverkaveling niet heeft mogen beleven, deze in 1899 het eerst ter sprake bracht. Het wetsontwerp zal een der eerste zijn, die door de ie Kamer in de afdeelingen zullen worden onderzocht. In verschillende deelen van ons land liggen aanvragen om ruilverkaveling gereed. Spreker brengt in deze vergadering zijn gelukwenschen uit aan de Hoofdafdeeling Ruilverkaveling der Heidemaatschappij, en hoopt ook na de invoering der wet op samenwerking met de Maatschappij. De heer van Leusen sluit zich daarbij aan. De ruilverkave ling ligt hem na aan het hart. Hij kan na ruggespraak met de Directie der Heidemaatschappij verklaren, dat de landmeters kunnen vertrouwen op den steun der buitenambtenaren. De Voorzitter dankt de beide laatste sprekers en spreekt ook namens de Vereeniging de hoop op vruchtbare samenwerking uit. d. De heer Heines stelt zich weer beschikbaar als Redacteur van het Tijdschrift en wordt bij acclamatie herkozen. e. Het bestuursvoorstel: «Het thans in het lijdschriftopgeno men Huishoudelijk Orgaan wordt gratis aan de leden en abonné's verzonden. De abonnementsprijs van het Tijdschrift blijft ge handhaafd op ƒ2.50 per jaar», wordt na onderstaande discussie zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Kloosterboer zegt namens de afdeeling Zutphen, dat deze nog steeds prijs stelt op gesplitste uitgaaf van Tijdschrift en H. O., omdat de landmeters in het laatste dan veel vrijer zijn hunne meening te uiten. De heer Klompe bepleit gelijktijdige verzending maar afzon derlijken druk.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 175