methoden en denkbeelden, anderen daartoe opgewekt en mee gevoerd. Heeft zijn wellicht te groote bescheidenheid hem te langweer- houden door publicaties een en ander van zijn veelomvattende kennis tot gemeen goed te maken, heeft hij te lang zijn licht onder de korenmaat gesteld, toen hij, in 1913 daartoe aangezocht en bij acclamatie verkozen, het redacteurschap van ons tijdschrift op zich nam, heeft hij zich aan de nieuwe taak geheel gegeven, met nimmer verflauwenden ijver er voor gewerkt, met onver woestbaar optimisme moeilijkheden overwonnen, bezwaren uit den weg geruimd en een bewondering afdwingende werkkracht aan den dag gelegd. Ik zal niet trachten Polêe's verdiensten als redacteur nader in het licht te stellen, zijn artikelen en de waardeering, die ze gevonden hebben, niet alleen in de kadastrale wereld, maar ook in wetenschappelijke kringen in binnen- en buitenland, spreken voor zich zelf. Als Polêe's kantoorbuurman was het mij mogelijk althans eenigszins een kijk te krijgen op zijn omvangrijken arbeid; vele malen, en wellicht meer dan anderen, heb ik het voorrecht ge had een beroep te kunnen doen op zijn voorlichting of hulp, en nimmer vergeefs; en ik stel de uitnoodiging van zijn opvolger, welke mij gelegenheid geeft op deze plaats daarvan melding te maken, ten zeerste op prijs. Het lag geheel in Polêe's lijn zich te ontrekken aan een afscheid, waarbij hij tot de gehuldigden zou behooren; heeft de algemeene vergadering der vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde te Utrecht op 10 September j.l. door luid applaus bijval betuigd aan de waardeerende woorden door den voorzitter tot den scheidenden redacteur gericht, ik ben er zeker van namens alle collega's in de divisie Arnhem, en velen meer, te spreken als ik ons allen in de blijvende vriendschap van onzen oud ambtgenoot aanbeveel. Het kadaster zal zonder eenigen twijfel Polêe's warme belang stelling houdenzijn werkprogram is ook thans nog uitgebreid, moge dit hem niet verhinderen ook voortaan zijn medewerking te verleenen aan ons «Tijdschrift», waaraan zijn naam met eere verbonden blijft. J. F. A. VAN Riessen. i5

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 17