i78 in het economisch belang van de eigenaren, door deze kan worden betaald. g. De heer Zijlstra stelt als candidaat voor de verkiezing van een Voorzitter den aftredenden Voorzitter. Deze wordt bij enkele candidaatstelling verkozen verklaard. h. Voorstel van het Bestuur: De Vergadering keurt het goed, dat de functie Secretaris- Penningmeester kan worden gesplitst zoodanig, dp.t een der gewone bestuursleden Secretaris en de ander Penningmeester is. De Vergadering beslist, of het Bestuur een statutenwijziging zal voorbereiden, waardoor deze verandering daarin blijvend zal worden vastgelegd. Voorzitter en Secretaris lichten het voorstel toe. Splitsing der functie is in het belang der Vereeniging, daar dan twee per sonen hun tijd beschikbaar kunnen stellen. Het eerste deel van het voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, terwijl de vergadering instemt met de meening van den heer de Korver, dat statutenwijziging onnoodig en bovendien kostbaar is. De Secretaris deelt mede, dat de heer Bes voortaan Secre taris en de heer ter Plegt Penningmeester zal zijn. i. Bij acclamatie wordt op voorstel van het Bestuur, dat in deze overleg heeft gepleegd met Prof. Dieperink, Wageningen als plaats van vergadering voor 1925 aangewezen. k. De bestuursmededeelingen zijn reeds bij punt c. gedaan. De vergadering werd hier onderbroken door de lunch en daarna voortgezet in een speciaal voor lichtbeelden ingerichte zaal waar de heer Heines een lezing hield over: l. De gedaante der aarde. Terwijl een kaart van het land Kanaan op het doek verschijnt, begint spreker met die alleroudste beschrijving van landmeet kundig werk, voorkomend in het boek Jozua, het verhaal van de mannen die het Beloofde Land verkenden (en waarschijnlijk in kaart brachten) voor de verdeeling tusschen de zeven stammen,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 180