188 hetzij gedeeltelijk een vroeger bestaan hebbend nummer in zich heeft opgenomen. De bewaarder boekt deze verklaring op zijn dagregister en neemt ze op in zijn openbaar archief. Staten en certificaten dien overeenkomstig afgegeven maken den bewaarder niet aansprakelijk, tenzij een tegenspraak tegen de juistheid der verklaring van den landmeter is ingeleverd en in het openbaar archief is opgenomen, na boeking op het dagregister.» Duidelijk blijkt uit het praeadvies van dezen deskundige (dien men moeilijk een bevooroordeeld kadasterambtenaar kan noemen) hoe de zoogenaamde technische gegevens van den landmeter inderdaad een integreerend deel van de administratie der zakelijke rechten op onroerend goed vormen. De hoofdafdeeling Ruilverkaveling der Nederlandsche Heide maatschappij hield den 23^ Augustus te Utrecht hare Algemeene Vergadering. Zij werd bezocht door één der bestuursleden van K. en L. De heer H.J. v. Leusen, inspecteur der N. H., besprak het wetsontwerp op de Ruilverkaveling en gaf aan de hand hiervan een helder overzicht van den loop eener ruilverkaveling. Krachtig werd in de vergadering door meerdere leden op propaganda voor deze aanstaande wet aangedrongen. Definitieve gegevens omtrent de salarissen der landmeters zijn nog niet bekend. In een audiëntie bij den Min. van Marine, op den 25en September, bepleitte het bestuur overeenkomstig de gevoelens der algem. vergad. verhooging van het minimum en inkorting onzer schaal tot 22 jaar. Beide voorstellen werden door Z. Exc. afgewezen. Het aanvangssalaris was reeds hooger dan dat der officieren en der commiezen P. T. Bovendien zou zulks maar «te vroege huwelijken» in de hand werken! In gelijk waardige officiersrangen (kapitein; bereikte men ook na 24 of 26 jaar het maximum salaris. Onze opmerking, dat eene ver gelijking met de financieele positie der officieren eervol doch niet gunstig was, vond geen weerklank. Tenslotte sprak Z. Exc. het gerucht tegen, dat het maximum salaris teruggebracht zou zijn tot f 4800.De op de algemeene vergadering genoemde bedragen bleken de definitief vastgestelde te zijn. Of er echter een poging tot vermindering gedaan is

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 190