189 Verslag van het tweede gedeelte der Algemeene Vergadering, ge houden den 6en September 1924 in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Aanwezig alle gewone leden, genoemd in het verslag van het eerste gedeelte. Bij de opening herdenkt de Voorzitter de in het afgeloopen jaar gestorven collega's Pollen, Kanngiesser en van Gerven. a. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. b, c en d. Ook het jaarverslag, de rekening en verantwoording over 1923 en de begrooting voor 1925 worden goedgekeurd. De heer Smit vraagt inlichtingen omtrent het bedrag der abonnementen bij den boekhandel. De Penningmeester zal de zaak onderzoeken. e. Voorstel van de afdeeling Roermond: De Vergadering van K. en L. acht het wenschelijk, I. dat herziening van de districtsindeeling geschiedt in over leg met de betrokken districts-landmeters; II. dat deze districtsindeeling wordt vastgelegd in het orga- nisatiebesluit; III. dat in een Kon. Besl. wordt vastgelegd, dat sollicitatie ge schiedt naar een district in plaats van naar een standplaats IV. dat de mogelijkheid bestaat van assistentie in eikaars district, bij onderling overleg; en verzoekt het Bestuur hiertoe de noodige actie te voeren. De heer Stoorvogel licht het voorstel nader toe. In de divisie Roermond is de landmeter lang niet meer koning in zijn district. De heer Klompe vraagt of in punt I een algeheele of een eventueele herziening wordt bedoeld. De heer Stoorvogel zegt, dat bedoeld wordt herziening, indien deze deze noodig blijkt, dus thans en in de toekomst. De heer Bes herinnert aan het verslag van het bezoek aan den Inspecteur, waaruit blijkt, dat deze de districten nog tijdens zijn ambtelijke loopbaan, in een besluit hoopt vast te leggen. Voor de oudere landmeters is een starre districts verdeeling minder

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 191