doch de heer Smit dient het onmiddellijk weer in. De volgorde van I en II wordt omgekeerd, waarna beide zonder hoofdelijke stemming met groote meerderheid worden aangenomen. De heer Heines acht punt III van ondergeschikt belang en geeft den raad, het in te* trekken. Met het oog op de oudere collega's is hij er tegen, indien niet ook landmeters uit dezelfde standplaats kunnen solliciteeren naar een district. Punt III wordt aangenomen met een kleine meerderheid. Naar aanleiding van het amendement Kloosterboer op het punt IV zegt de heer Best, dat de I. V. bij assistentie zal moeten worden erkend. De heer Hamelberg meent, dat de I. V. zich toch niet aan een door de landmeters getroffen regeling zal storen. Hij ver wacht van de aanneming van dit punt geen succes. De heer Kloosterboer handhaaft zijn amendement. De heer Smit stelt voor, de redactie aldus te wijzigen: IV. dat de I. V., na overleg met de betrokken landmeters, in een district assistentie kan doen verleenen door een districts landmeter; en verzoekt enz. Punt IV wordt, aldus geformuleerd, met groote meerderheid aangenomen. f. De redactie van het Huishoudelijk Orgaan wordt niet be sproken. De voorziening wordt aan het Bestuur overgelaten. g en h. De benoeming van afgevaardigden naar den Vereeni- gingsraad van de Centrale en de vergadering der Ondersteunings- vereeniging wordt aan het Bestuur overgelaten. De heer Soer merkt op, dat het doel der laatst genoemde vereeniging oorspronkelijk was het verleenen van rentegevende voorschotten, terwijl thans door die vereeniging het besluit is ge nomen dit niet meer te doen. Hij zag gaarne, dat de afgevaar digde van K. en L. dit punt op de vergadering der Ondersteunings- vereeniging ter sprake bracht. Het Bestuur zegt dit toe. i. De Secretaris leest een juist ingekomen felicitatie-telegram van den heer Bin gen voor. De heer Bes doet verder enkele mededeelingen omtrent bekend geworden salarissen. Er volgt een salarisdebat, waaraan wordt deelgenomen door de heeren Hamelberg, Klompe, Smit, 191

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 193