Stoorvogel, Bes en Heines en dat leidt tot de opdracht aan het Bestuur, te trachten een verkorting van de schaal te verkrijgen. k. Bij de rondvraag informeert de heer S o e r, of het Bestuur iets bekend is omtrent een voor de landmeters ongunstige wijziging van het reisbesluit. Het Bestuur antwoordt ontkennend, maar zal de zaak onderzoeken. De heer Kloosterboer bespreekt de nieuwe uitlegging, die door de Regeering wordt gegeven aan de bepalingen betreffende opgespaard verlof. Enkele collega's zijn daarvan de dupe geworden. Hij verzoekt den steun van het Bestuur, om dat verlof alsnog te verkrijgen. Het Bestuur zegt dien steun toe. De heer Kater bespreekt de verkiezingsleuze, die door een pas weer lid geworden collega is aangeheven bij het gehouden verkiezingsreferendum. Hij bestrijdt het argument, dat iemand geschikt zou zijn voor Voorzitter, omdat hij geen kansen meer heeft op eene benoeming tot I. V. Verder wijst hij op het tegenstrijdige, dat is gelegen in het verbod om te logeeren en het voorschrift, dat men minstens zes uren moet besteden aan meetarbeid. Aan dit laatste voorschrift is zonder logeeren dikwijls niet te voldoen. De Voorzitter zegt, dat de verkiezingsactie buiten hem om is gegaan en hij den collega zijn spijt heeft uitgedrukt, dat hij buiten zijn weten op deze wijze voor zijn candidatuur heeft geijverd. De heer Stoorvogel zegt, geen voorstander te zijn van der gelijke methoden, maar meent, dat de meerderheid, die den tegen- woordigen Voorzitter heeft gekozen, zich bij haar keus toch wel niet uitsluitend door het genoemde argument heeft laten leiden. De heer Kater verklaart nadrukkelijk zijn persoonlijke meening uit te spreken, en den persoon van den Voorzitter niet te willen treffen. De heer de Bie protesteert tegen de meening van den heer Kater. Het is voor iemand, die uit volle overtuiging heeft ge stemd, onaangenaam te moeten hooren, dat daaraan wordt getwijfeld. De Voorzitter sluit hierop met een woord van dank voor de opkomst de vergadering. De Secretaris P. J. ter Plegt. 192

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 194