17 dan overweging verdient om althans de vermogensbelasting af te nemen van de registratie en onder te brengen bij de directe belastingen. Voorts zou ik gaarne van de Commissie vernemen, of het noodig of wenschelijk is de aan het Departement van Financiën bestaande afdeeling Hypotheken en Kadaster, welke thans behoort tot de administratie der registratie, daarvan af te scheiden en tot eenc zelfstandige administratie te maken. Op blz. 8 lezen wij: In hare vergadering van 22 Mei 19 '9 besloot de Commissie tot het instellen van drie sub-commissies, die het noodige studiemateriaal zouden bijeenbrengen. Aan de eerste sub-commissie, bestaande uit de heeren: F. Bartelink H. de Jong en Mr. P. J. Oud, werd opgedragen een rapport uit te brengen, waarin op beknopte wijze eene uiteenzetting werd gegeven van de huidige samenstelling en taak van de administratie van de Registratie, de Hypotheken en het Kadaster, met toevoeging eener literatuur-opgave. De tweede sub-commissie, welke gevormd werd door de heeren: C. W. Bodenhausen, P. C. Ligtenberg en A. Volkmaars, ontving tot taak een soortgelijk rapport samen te stellen betreffende de admini stratie der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen. De derde sub-commissie, die bestond uit de heeren H. de Jong, P. C. Ligtenberg. en E. J. A. Weygers, was in het leven geroepen om der Commissie de vereischte gegevens te verschaffen omtrent de samenstelling van het personeel der Afdeeling Hypotheken en Kadaster en de door dit personeel te verrichten werkzaamheden. en verder dat het lid der Commissie de Heer E. J. A. Weygers op zich genomen had een bijzondere studie te maken van de vraagstukken, welke eene fusie der dienstvakken meebracht betreffende de gebouwen. Nadat de commissie een overzicht heeft gegeven van den bestaanden toestand (twee dienstvakken), behandelt zij in een volgende paragraaf van haar verslag de nadeelen, welke aan het tegenwoordige stelsel verbonden zijn en komt dan tot de noodig geachte wijziging. Zij acht algeheele fusie mogelijk en is van oordeel, dat deze in den bestaanden toestand de gewenschte verbetering zal brengen. De nieuwe organisatie behandelt zij uitvoerig. Het komt der Commissie gewenscht voor, in de regeling betreffende de grondbelasting geene wijziging te brengen, maar deze, ook bij fusie van de dienstvakken, te laten, Cursiveering van mij, Redr.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 19