2og de Vereeniging van H.T.P. van het Kadaster, treffen we een artikel in dien geest aan«Landmeter-Overschrijvingsambtenaar», geteekend Bamberg (Landmeter) December-aflevering 1919. Ofschoon met de strekking van dat artikel volkomen mijne sympathie betuigende, spijt het mij, met de daarin voorgestelde organisatie niet accoord te kunnen gaan en ook is het jammer, dat in dit artikel onjuistheden voorkomen, die aan de waarde afbreuk doen. Op het slot van het artikel: «Hoe het ook zij, wij, Land meters, zullen de eersten zijn, die de pogingen zullen toejuichen ter knotting van de imperiale macht der Overschrijvings-ambte- naren», kan ik slechts antwoorden: gelukkig niet allen, in het belang van de rechtszekerheid van den eigendom. Op dit artikel, uitgaande van de Redactie, is uit den boezem van de vereeniging geen critiék gevolgd. Men heeft alleen het doel gewogen en de andere grootere organisatie- en rechtsvraagstukken jammerlijk over het hoofd gezien. Aangezien ik op het artikel van den heer B. breedvoeriger hoop terug te komen, zal ik me thans onthouden om mijne per soonlijke zienswijze weer te geven over eene door mij gewenschte redactie van de overschrijvingsordonnantie, en dit bewaren voor later. Ik kan echter thans alvast verklaren, dat mijne bezwaren tegen de tegenwoordige ordonnantie in hoofdzaak slechts van organisatorischen en fiscalen aard zijn. Het Indische stelsel, in de bestaande Ordonnantie vastgelegd, gaat meer in positieve richting dan het nogatieve stelsel, door het B.W. aangegeven. Voor de zoekenden kan ik sterk aanbevelen «Handelingen der Nederlandsch-Indische Juristen-Vereeniging 1916 (bijlage van Het Indisch Tijdschrift voor het Recht) Praeadviezen», door Mr. A. Neijtzell de Wilde. (Niet in den handel). Zegel 1.50. LANDMETERSKENNIS. N°. 804. Datum van aangifte: 5 April 1921. Aangever: G. A. Soesman, daartoe gemachtigd bij akte van volmacht dd. 11 Maart 1921 N°. 98, verleden voor Mr. A. H. van Ophuijsen, t.v. notaris te Batavia. Aard van den overgang: erfenis, van het perceel eigendom, verpondings- nommer 12300, gelegen in de Residentie Batavia, Bestuursafdeeling Batavia, District Weltevreden, Wijk Kramat.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 211