212 de verkoopwaarde of d-1 aangegeven koopprijs hooger is, in welk geval het hoogste bedrag als de waarde zal worden aangemerkt. (2) De bewaarder of ambtenaar van het Kadaster, aan wien de functiën van Gouvernements Landmeter zijn opgedragen, bepaalt ambtshalve de waarde van een perceel, dat niet of te zamen met andere perceelen in de verponding is aangeslagen, alsook de verkoopwaarde van perceelen,' welke dienen zal als grondslag voor de berekening van het kadastraal salaris. Artikel q. Onder de in de vorenstaande bepalingen bedoelde salarissen is het bedrag van het zegel niet begrepen. Artikel 12. Indien belanghebbende zich niet kan vereenigen met de door den be waarder of door den ambtenaar van het Kadaster, aan wien de functiën van Gouvernements Landmeter zijn opgedragen, in rekening gebrachte kosten, kan hij zijne bezwaren inbrengen bij het Hoofd van gewestelijk bestuur, dat, na het Hoofd van den Kadastralen dienst te hebben ge hoord, in hoogste instantie ter zake beslist. J. H. Raeven. BERICHTEN. Bij K. B. van 17 Oct. is met ingang van 1 Dec. aan Jhr. M. de Jonge, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van secretaris-generaal van het departement van finan ciën, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten aan den lande bewezen en is hij bevorderd tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. Bij K. B. van 23 October is met ingang van 1 Dec. benoemd tot secretaris-generaal van het departement van financiën Mr. J. P. A. Laman de Vries, hoofddirecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen aan het departement. Bij K. B. zijn met ingang van 1 Jan. 1925 benoemd tot land meter van het Kadaster en voorloopig werkzaam gesteld op de standplaatsen achter, hunne namen vermeld: F. K. Harkink te Amsterdam, G. G. C. Kraan, te 's-Gravenhage, N. D. Haas broek, te 's-Hertogenbosch, G. C. ter Beeke, te Amsterdam, E. H. W. Visser, te Amsterdam, L. J. Ragut, te Haarlem,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 214