laten de mogelijke verdere gevolgen van het voorstel de Kor ver te overwegen. Van de 144 leden stemden 58 vóór het voorstel de Korver, 41 tegen, 7 blanco, 38 onthielden zich van de stemming. Vele leden deden hunne stem vergezeld gaan van eene meer of minder uitvoerige motiveering. Zij bevestigden de meening van het Bestuur, dat het zonder overleg met K. en L. indienen van het «inkrimpingsvoorstel» slechts betreurd kan worden. Audiëntie bij den Min. v. Financiën. Kort na den afloop der stemming werd aan het Bestuur de aangevraagde audiëntie verleend. In verband met de geruchten over vermindering der vergoeding voor verblijfkosten voor speciale groepen van ambtenaren, werd er de aandacht Zijner Excellentie op gevestigd, dat eene derge lijke verslechtering voor de Landmeters en adsp. Landmeters zeer zeker niet te motiveeren zou zijn. Het feit, dat juist de dienstreizen dezer ambtenaren in hooge mate vermoeiend zijn sluit dit uit. Mede werd gememoreerd hoe binnen een kort tijdsverloop de aaudacht op het Kadaster werd gevestigd door de commissies Beumer, Volkmaars en v. d. Hurk, de commissie benoemd door den Bond van Huis- en Grondeigenaren, het Wetsontwerp Ruilverkaveling, het Dep. v. Oorlog (Triangulatiebrigade bij de Artillerie), het voorstel tot inkrimping van het aantal I. V.'s enz. Ernstig werd aangedrongen op éénheid bij al deze plannen. Artillerievraagstuk. Verschillende leden van K. en L. hebben zich onder leiding van de Heeren P.J. Hamelberg, T. D. Kiers en J. Best vereenigd tot een groep van belanghebbenden welke speciaal de belangen der landmeters, die als reserve-officier bij de Artillerie worden ingedeeld, zullen behartigen. Zulks in ver band met den op te richten Triangulatie- en Terreinmeetdienst. Nauwe samenwerking met het Bestuur van K. en L. is toegezegd. Het Bestuur. 2 1 6

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 218