De meerderheid der Commissie bleek zich te scharen aan de zijde van de laatstbedoelde leden. Immers nadat in stemming was gebracht het vraagpunt: „Is het gewenscht, voor het geval de fusie tot stand komt, dat Hypotheken en Kadaster zullen worden gesplitst in een zelfstandigen geodetischen dienst en in een, onder de Belastingen ressorteerenden ad ministratieven dienst?" waarover de stemmen staakten, bleek dat tot de tegenstemmers ook behoorden zij, die het Kadaster in geen geval zelfstandig wenschten, ook dan niet, wanneer het werd vervormd tot een geodetisch instituut. Toen vervolgens het vraagpunt aldus werd geformuleerd: „Is ,het gewenscht, voor het geval de fusie tot stand komt, dat Hypo theken en Kadaster zullen worden gesplitst in een zelfstandigen geodetischen dienst en in een administratieven dienst, welke beide onder het dienstvak der belastingen behooren te ressorteeren?" werd die vraag door de Com missie met op 2 na algemeene stemmen bevestigend beantwoord; vóór stemden ook zij, die den technischen dienst van het Kadaster liever niet wenschten vast te koppelen aan het dienstvak der belastingen. UIT DE PRAKTIJK VAN DEN GEWONEN DIENST. In een van de gemeenten hier in den Gelderschen Achterhoek zijn voor werkverschaffing werkzaamheden aan wegen verricht. Bestaande wegen zijn verbreed, scherpe bochten afgesneden, ver hard, omgelegd en een enkele is geheel nieuw aangelegd. Tot nu toe zijn hiervan geen acten van overdracht aan de bewaring ingekomen, terwijl toch in den terreinstoestand vele en groote veranderingen zijn gebracht. Ik kreeg de gelegenheid om in een vergadering van het dagelijksch bestuur dezer gemeente de zaak ter sprake te brengen. Op de bekende gronden werd door mij het nut van het opmaken van een acte van overdracht bepleit. Dit mocht niet baten. Burgemeester en Wethouders voelden zeer veel voor de aange voerde argumenten, maar de opofferingen in tijd en geld die de gemeente zich moest getroosten, werden hierdoor niet gecompen seerd. Bovendien waren hun acten toch altijd fout, die ze tot nu toe in dergelijke gevallen hadden opgemaakt, zoodat ze zicE 22 Het Kadaster zal eenvoudig en bewijs krachtig zijn, of het zal niet zijn. BOER.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 24