28 1. dat, waar voordeelen worden gegeven aan lichamen, die arbeiders woningen of middenstandswoningen bouwen, zonder verhaal gelijke voor deelen dienen te worden toegestaan aan bouwondernemers; 2. dat in beginsel het bouwbedrijf in handen blijve van particulieren en particuliere ondernemingen, aangezien overheid en overheidslichamen te allen tijde duurder en langzamer hebben gebouwd dan deze particu lieren en bovendien niet de aangewezen lichamen zijn om gebouwde eigendommen te exploiteeren. E. Op voorstel van Sectie V. verklaart dringend noodzakelijk de definitieve en onmiddellijke oprich ting van een Internationale ter verdediging van de beginselen van het eigendomsrecht. F. Op voorstel der Russische Delegatie: Overwegende dat de aanvallen, gericht op den onroerenden eigendom, niet uitsluitend directe oorlogsgevolgen zijn, maar bovendien voortkomen uit de hande lingen van de uiterst linksche elementen, die den eigendom onder alle vormen trachten te vernietigen waaronder de onroerende eigendom na tuurlijk in de eerste plaats zal lijden; dat de belangen van den gebouwden eigendom onafscheidenlijk zijn van andere belangen van den eigendom, als bijv. de industrieele, commercieele en roerende eigendom; dat, ter bescherming van het algemeen eigendomsbeginsel, het nood zakelijk is internationaal de gequalificeerde vertegenwoordigers van den eigendom in alle vormen, als geheel te vereenigen. Spreekt als haar wensch uit: dat het congresbestuur onmiddellijk de noodige stappen doet, om de vorming van een Federatieve Internationale Organisatie van den eigen dom in haar geheel voor te bereiden en zonder vertoef de leiding van deze beweging op zich te nemen. J) G. De plechtige openbare zitting van het congres, verklaart op voor stel van het Congresbestuur, dat zij de stichting van de „Union interna tionale de la Propriété" beschouwt als de dageraad van een wereldbewegen, ter verdediging van de beginselen van den persoonlijken eigendom en van een goede verstandhouding tusschen alle klassen der samenleving, op beginsel van het gemeenschappelijke sociale belang, dat zijn grondvest heeft in recht, rechtvaardigheid en vrijheid! Kadaster in Ned.-Indië. Het Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië, 2e en 3e afl. 1923, 9 Het Comité Exécutif van de nieuwe Union Internationale heeft besloten de voorbereidende stappen tot deze organisatie te nemen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 30