f 33 IN MEMORIAM. J. M. H. POLLEN. 1859—1924. Johannes Matheus Hubertus Pollen werd geboren te Roermond den 23™ December 1859. Op 1 Augustus 1878 werd hij benoemd tot adspt landmeter van het Kadaster; als zoodanig was hij werkzaam bij de hermeting van Hoogeveen. Op 1 Mei 1883 volgde zijne aanstelling tot landmeter. Van 1884 tot 1887 was hij belast met den kantoordienst te Maastricht. Vervolgens was hij gedurende eenige jaren chef van het teeken- en bijbladen bureau te Roermond. Daarna was hij tot zijn dood werkzaam bij den gewonen velddienst te Roermond, welke taak nu en dan afgewisseld werd door groote opmetingen. Zoo werden door hem uitgezet op het terrein de concessiegrenzen der Oranje-Nassaumijn en deed hij gedeeltelijk de kadastrale opnamen van de spoorlijnen Sittard-Heerlen, Weert-Eindhoven en Heerlen-Valkenburg en van het kanaal Wessem-Nederweert, naar welke metingen zelfstandig gekaarteerde grondplans dezer werken werden gemaakt. In hooge mate ijverig en punctueel was Mathieu Pollen en daarbij had hij een gelijkmatig steeds opgewekt humeur, dat hem bij ieder bemind deed zijn. Na het ontslag van talrijke collega's op den ien Januari was hij aan het hoofd van de ranglijst der landmeters komen te staan, spoedig daarna is hij uit ons midden heengegaan. In den laatsten tijd leed hij aan eene hartkwaal, wat de dokter alleen aan zijne naaste familieleden had mede gedeeld en wat hem niet belette zijn dienst te vervullen, zoodat voor velen geheel onverwachts kwam het bericht van zijn over lijden in den morgen van den 4en Januari. Zijn ziekbed is slechts zeer kort geweest. Hij laat weduwe, zoon en kleinkinderen treurend achter. Den 7en Januari had de begrafenis plaats, waarbij de Ingenieur-Verificateur een treffend schoone lijkrede hield. Hij ruste in vrede. Heines.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 35