57 neren in de landmeterye, architecture, kennisse van de wateren en stroomen inzonderheyt voor zoo veele deselve relatie hebben tot het interesse van dese stadt, met den aencleven van dien, als het leggen van kribben, dammen en diergelijcke, daerenboven, tot het maken en wel teekenen van bestecken en wel particu- lierlyck oock omme sigh volcomentlijck te exerceren in het ambagt van timmeren ende tgene daertoe behoort en sulcx op de volgende instructie en artikelen. Den voornoemden Pieter Asselin, zal onder den naeme van knegt van de fabrycquagie sigh moeten laeten employeeren, tot alle sulcke diensten, als de heeren fabrycqmeesteren ofte in der- selver absentie den bouwmeester deser stadt, hem sullen van nooden hebben, omme iet te meten, teyckenen, schrijven, tim meren, reijsen als anders, zoodaenigh en in dier voughen als sij het selve met insight van zijne bequaemheden zullen geraden oordeelen. Den selven zal omme behoorlijck sigh te konnen exerceren in sijne studiën ten dienste van de stadt door d'heeren fabrycq meesteren werden aengewesen soodaenige plaetse en middelen als deselve daertoe zullen oordeelen te werden gerequireert hem mede permitterende soodaenige gereetschappen van de stadt te gebruijcken als hij van nooden hebben zal, nae dat hij zulcx aen de heeren fabrycqmeesteren off den bouwmeester zal hebben bekent gemaeckt, versoght zijnde en verkregen. 3- Sal hij van sijne concepten, inventien, observantiën etc. ten dienste deser stadt overtures gehouden zijn te doen aen de voor noemde heeren fabrycqmeesteren, en oock bij derselver absentie aen den voornoemden bouwmeester, zonder ijetwes te mogen reserveeren, off agter te houden ofte aen ymandt anders te mogen bekent maken ofte communiceren buijten derselver ordres. 4- En in cas hij het van utiliteyt oordeelde, omme ten dienste van 1. 2.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 59