58 de stadt ergens te connen werden toe geemployeert daer de heeren fabrycqmeesteren ofte bouwmeester voornoemt op dien tijdt juijst geen gedagten van hadden, sal het hem vrij staen deselve sulcx te mogeu remonstreren en daertoe permissie te versoucken. 5- Denselven Pieter Asselin zal staan ter coirectie van de heeren fabrycqmeesteren en in deselver absentie van den bouwmeester deser stadt; in dier vougen, dat hij in obedientie off contraventie iegens sijne instructie, off andere comportementen d'heeren fa brycqmeesteren voornoemt hem met suspensie, en selve met cassatie zullen connen mullecteren. En zal hij voor deszelfs dienste genieten des daags de somme van twintigh stuijvers alle dagen in het jaer gereeckent. 7- Boven ende behalven reijs en nae bevinding der saecke ook door d'heeren fabrycqmeesteren gemodereerde teercosten in cas hij tot reijsen buyten dese stadt sal werden geemployeert. Instructie van 16 April 1698. Reglement en instructie waernaer den knegt van de fabricage hem sal hebben te reguleren. Artikel 1. De voorszegde knegt van de fabrycage sal de heeren fabrycq meesteren ofte in derselver absentie den bouwmeester deser stadt ten dienste staen in alles waer toe sy hem in de saecke van de fabrycage sullen willen gebruijcken, en bijsonderlijck om ijetwes te moeten teijkenen, schrijven, calkeren, en wat des meer magh zijn. En sal particulierlijk de heeren fabrycqmeesteren moeten dienen in het beleggen van haer bijeenkomsten, waernemen van haer 6. 2. q Mulcter straffen, beboeten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 60