59 kamer, mitsgaders in het aenteijkenen van haar presentien en notuleren, soo verre hem sulcx door de heeren fabrycqmeesteren sal werden bevolen. 3- Sal contraboeck moeten houden van de materialen die van de fabrycage sullen werden ingekoft en van de afleveringen van deselve. 4- Sal van gelijcke contraboeck moeten houden van het register van de ontfangh en de uijtgaeve het vvelcke den Bouwmeester volgens deszelfs instructie moet houden. 5- Sal sigh meer ende meer tragten bequaem te maken in de kennisse van saken, die specteren tot de fabrycage deser stadt, gelijk oock tot de stromen daer in deze stad is geconcerneerd. 6. Wanneer hij soude vermeijnen eenige tijd tot soodanigen onder- souck met apparente vrugt te connen besteden sal hij sulcx de heeren fabryckmeesteren of in derselver absentie den bouwmeester mogen aendienen en versoecken, onderwijlen van zijn ordinaris timmerwerck te mogen werden gedispenseert. 7- En als hij daertoe consent sal hebben vercregen, sal hij sigh daer na reguleren in opsighte van de tijd en van de plaetse en verdere omstandigheden en gebruijcken het gereetschap dat hem ten selven eynde zal worden gefurneert. 8. Eenige saken hebbende geobserveert, die hij soude vermeijnen ten dienste van deze stad te connen strecken sal sulcx de heeren fabryckmeesteren moeten aendienen. 9- De voorszegde knegt van de fabrycage sal staen ter obedientie ende correctie van de heeren fabrycqmeesteren en in derselver absentie van de Bouwmeester.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 61