Sal voorts alles doen hetgeen een goed en getrouw knegt van de fabrycage schuldigh is en behoort te doen. En sal hij voor desselfs dienst genieten des daeghs de somme van vier en twintigh stuijvers, alle de dagen in het jaar gerekent, boven ende behalven reys ende na bevindinge der saken oock door de heeren fabrycqmeesteren gemodereerde teerkosten, in cas hij tot reijsen buijten dese stad sal werden geemployeert sonder eenige verdere vacatiën of andere daggelden in rekeninge te mogen brengen. Bijlage B. (Uit MevioricnRequesten etc. deel 36 III archief Fabrycage.) Inventaris van de stadsboeken, prenten, gedrukte ende met de hand gemaakte caarten, teykeningen ende verdere gereedschappen, ten dienste van de fabrykagie vereijst, int vertrek van Pieter Ancelijn op 't Stads Timmerhuis te vinden. Boeken in folio. De Roomse kerkgebouwen door J. J. de Sandrart Neurim- borger 1694. De Architectura Mechanica gemaakt door Pieter Limperg, molemaker van Stokholm. Plans et dessins nouveaux de jardinage du Sr. Ie Bouteux fils. St. Pieterskerk tot Roomen met het Escuriaal van Spaignie. In quarto. De geheele Mathesis van Abraham de Graaf. De 5 ordres der Architecture door Joost Vermarsch. Burgerlijke stoffen van S. Stevin. Verdere stadsboeken en prentkonst boven de voorszegde door Pieter Ancelin bij de heeren fabrycqmeesteren besolliciteert tot den dienst van de fabrykage aan de d'auctie van 6o i o. 11. Ie July 1711. Als emolumenten krijgt hij later vier steen kaarsen en vier procent van de ver huurde zijlen (Resol. van Fabriekmeesteren 12 Febr. 1717 en 23 Maart 1718).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 62