wijlen Mr. Ketelaar gekogt ende in sijn bewaring verkregen, ter somme van eens twee hondert vijftigh guldens tien stuijvers dus f 250.10. Landmeters-gereedschap omtrent de metinge van landen en wateren vereijst. Een landmeter winkelkruijs ofte graadboog van rood koper. Een ijser quadrant ofte vierendeel ronds nog niet opgemaakt. Een landmetersketting van 5 Rijnlandse roeden, daartoe een koker met 10 of 15 ijser pennen versien. Een zantloopertje van een minuut. Een ordinaris zeekompas. Een glasraamtje. Een ijser roe van 12 voet Rijnlands mate. Nog 2 greyne roeden alles volgens de Rijnlandse mate, mij door Mr. Stampioen op versoek van de Heeren fabryeqmeesteren gegeven. Nog 26 schroeven omme in groote metingen 20 roeden aan malkan deren vast te schroeven. Een groote teykentafel met een laatje daaronder, als nog een vast schrijftafel voor de vengster ook met een laa daaronder. 9 of 10 teykenpanneels en eenige lineaals. Een kachel van ijser met sijn toebehooren, als ijsere pijp, een beugeltang, een turfbak, een turfmande, een veegvarke met een blik, onder de kachel een waterbak met een koper potje ende een halfpints blikje. Voor de glasen drie gordijnroeden dog de gordijntjes komen mij toe. Een vast boekkas, waartoe een laddertje, van 10 of 11 sporten, om deselve te besoeken. Nog 6 of 7 hangkasjes als andere kasjes en doosen met blaauwe gordijn voor de boekkas, komt de stad toe. Alsmede 2 krul ofte spaandersacken. Caarten met de hand geteijkent. Een groot pergamentskaart van de Maas voor deze stad. Een d° kleijnder. 9 of 10 andere pampier caarten van Rotterdam ende Maas van verscheydene grooten. Nog 3 dito slegte op- ramen geplakt. Nog een kaart van de Stinkslooten met '/e gedeelte van de stad. De peylinge der diepte van de Maas voor deze stad van A° 1697. - Een particuliere caart van Feyenoort 6i Een gespecificeerde opgaaf van deze boeken en prenten, gedateerd 4 Maart 1706, olgt hierna als bijlage D. Abraham Ketelaar overleed begin Sept. 1705, oud 50 jaar, wonende aan de Nieuwe haven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 63