Van den Almanak voor Notariaat en Registratie, uit gegeven door de Broederschap van Candidaat-Notarissen in Neder land en zijne Koloniën, verscheen bij van Gorcum en Comp. te Assen de 3e jaargang 1924. Het is een boekwerk van 336 blz. in mooien band en keurig uitgevoerd. Voorin treffen we aan een kalender, waarbij geestige plaatjes en bijschriften het meest de aandacht trekken. De eigen lijke Almanak bestaat uit hetgeen dan volgt: de vier hoofdrubrieken, A. Dept. van Justitie, Rechterlijke Macht, B. Notariaat, C. Dept. van Financiën, Registratie, D. Gegevens van verschil lenden aard. Daaronder zijn gerangschikt wetenswaardigheden aangaande die verschillende instellingen, overzichten van organieke indeelingen en van vereenigingen, naamlijsten, ranglijsten, enz. De samenstellers hadden in de eerste plaats het oog gericht op de praktijk van het notariaat, doch ook in die van vele ambte naren zal dikwijls behoefte bestaan aan het naslaan van de talrijke gegevens, die in den Almanak zijn verzameld. De indeeling van de kadastrale gemeenten in districten en de namen van de districts-landmeters komen er nog niet in voor; vermelding daarvan in een volgenden jaargang zou aanbeveling verdienen, als schakel tusschen notariaat en den technischen dienst van het Kadaster. Aan het einde zijn geplaatst de volgende bijdragen, die de blijvende waarde van het werk nog verhoogen: «Ons vrije ven nootschapsrecht» door H. M. J. Janssen, «De omschrijving van vast goed in akten» door H. H. Kreeftenberg, «Scheepshypo- theek» door Mr. G. J. H. Kuyk, «Overdracht van crediethypo- theken» door Prof. Mr. Paul Scholten en «De Indische Candi- daat-Notaris» door Jos. M. I. Suys. De Almanak verwierf zich reeds een goeden naam, door dezen jaargang zal die zeker bestendigd worden. Kalender für Landmessungswesen und Kulturtechnik. Deze bekende kalender, «begründet von W. Jordan», thans onder redactie van Prof. Curtius Müller te Bonn met mede werking van een staf van vakgeleerden uitgegeven bij Kon rad Wittwer te Stuttgart, is voor het jaar 1924 (47e jaargang) uit gekomen, door de moeilijke tijdsomstandigheden echter niet in volledigen vorm. 66

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 68