67 Het algemeene dee! (met kalender voor aanteekeningen) is op nieuw samengesteld, evenals de afdeeling «Neues auf dem Gebiete des Landmessungswesens und seinen Grenzgebieten». Dit over zicht aangaande instrumenten, methoden en publicaties ook buiten Duitschland is opgemaakt door Prof. C. Müller en loopt over het tijdvak van medio Septemper 1922 tot medio September 1923. De prijs van deze beide kalenderondeelen, die op de plaats van de overeenkomstige deelen van een vroegeren jaargang in het bandje gelascht kunnen worden, bedraagt ƒ1.15 Van de thans niet herdrukte «Tafels en Formules» en van het «Zakboekje» is echter nog een kleine voorraad aanwezig. H. BERICHTEN. Na geslaagd te zijn voor het examen, volgend op de 2e studie periode van den landmeterscursus aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen, zijn met ingang van 1 Maart 1924 benoemd tot adspirant-landmeter van het Kadaster en werkzaam gesteld op de plaatsen achter hunne namen vermeld (alphabetische volgorde): Mej. C. J. Boot, Hoorn, K. Doekes, Middelburg, A. Kruidhof, Eindhoven, K. F. K. Libois, 's-Hertogenbosch, R. Lunshof, Leiden, R. ten Oever, Winschoten, A. J. Pasman, Deventer, F. Schuurman, Leeuwarden, A. Tichelaar, Utrecht en W. A. van der Werff, Alkmaar. De heer F. Schuurman behaalde bij genoemd examen het praedicaat «met lof». Geslaagd voor het examen na de ie studieperiode van den landmeterscursus zijn de candidaat-landmeters (alphabetische volg orde): J. van Ballegooijen, G. J. Berendsen, B. A. van den Bosch, J. L. Hoestra, C. C. J. Hol, C. Krombeen, Mej. M. E. Nottelman en M. H. Warners en van de richting K. G.: H. Massier, Q. J. H. Mudde, W. van der Vegt en J. E. K. van Wijnen. Met ingang van 15 Maart 1924 is tijdelijk verplaatst de land meter J. W. Degenhart van 's Hertogenbosch naar Amsterdam met ingang van 1 April 1924 zijn verplaatst de landmeters M. A. Glerum van Maastricht naar Roermond, A. A. A lf er ink van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 69