Wilhelminakanaal ter hoogte van het gehucht Biest onder Hil- varenbeek op noodlottige wijze om het leven kwam, terwijl hij was in de volle kracht van zijn leven, heeft velen geschokt. Hij was geboren te Blerick, 26 Mei 1891, kwam als adspirant- landmeter van het Kadaster in dienst op 16 Oct. 1913, is na zijn benoeming tot landmeter (1 Nov. 1917) werkzaam geweest bij de hermeting Zeist en op 1 Febr. 1919 geplaatst te Eindhoven, waar hij de Peelgemeenten bereisde. Met hem is heengegaan een bescheiden en gemoedelijk man, een landmeter, die in vele aangelegenheden een practisch inzicht had en altijd hulpvaardig was. Hij ruste in vrede. Te Amsterdam overleed op 3 Maart, na een ziekte van een paar weken, A. J. Kanngiesser. Hij was geboren te Arnhem op 10 Dec. 1883. De ambtelijke loopbaan begon hij op 1 Nov. 1903 als adspirant-landmeter. Als zoodanig is hij werkzaam geweest te Arnhem en te Rotterdam en bij de hermeting van Garderen. Na zijn benoeming tot land meter, op 1 Aug. 1907, was hij achtereenvolgens werkzaam bij den velddienst te Roermond, Assen, Maastricht en Amsterdam. Het was wel bekend dat Kanngiesser in het afgeloopen jaar in verband met zijn gezondheidstoestand veel van zijn krachten had gevergd, het einde kwam echter onverwacht en veroorzaakte groote verslagenheid in ambtelijken en vriendenkring. Hij was altijd opgewekt en vol levenshumor, voor alles wat onzen werk kring en onze vereeniging betrof was hij een en al belangstelling. Van het verscheiden van dezen sympathieken collega, weggerukt door den dood uit zijn familiekring hij laat vrouw en twee jonge kinderen achter en uit het landmeterscorps, gewagen wij hier eveneens met weemoed, Hij ruste in vrede. H. 69

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 71