86 vereenvoudiging. Het gevolg was dat opnieuw een aantal land meters bij den dienst konden gemist worden. Bovendien komen in de eerstvolgende jaren nieuwe krachten van Wageningen. Als de ernstige wil er maar is het noodige personeel te zoeken, is het wel te vinden ook. Vouloir eest pouvoir! I. Boer Hz. HYPOTHEKEN EN KADASTER EN DE FUSIE. De Notarieele Vereeniging hield op 5 April 1924 eene vergadering in „Krasnapolsky" te Amsterdam, waarin de heer H. H. Kreeftenberg, Hypotheekbewaarder te Almelo, als spreker optrad over bovengenoemd onderwerp. Wegens ongesteldheid van den Voorzitter werd de vergade- dering geleid door den vice-voorzitter, notaris Bonga. Behalve talrijke leden waren vele introducé's aanwezig, o.m. gaven een vijftal ingenieurs verificateur en verschillende landmeters door hunne tegenwoordigheid blijk van belangstelling. Het fusierapport is nog actueel. De behandeling ervan voor zoover het verband houdt met Hyp. en Kad., door een zoo ter zake kundig inleider, beteekende voor de Not. Ver. eene belangwekkende vergadering; voor ons dienstvak kan het in 't licht stellen van de nadeelen die het bedreigen niet anders dan voordeelig zijn. Wij laten hier de lezing, tot een artikel omgewerkt en ingekort, volgen. Het rapport der zoogenaamde Fusiecommissie heeft tot nu toe bij het dienstvak der Regie weinig instemming gevonden. De vereenigingen van ambtenaren der Regie hebben zich er tegen verklaard; de redacteur van het Weekbl. v. P., N. en R. is een der weinigen, die het van die zijde in bescherming neemt. Het is voor een buitenstaander moeilijk om zich een oordeel te vormen over de vraag, of samensmelting van de dienstvakken der D. B. en der Regie uitvoerbaar, en zoo ja, of zij doelmatig is, of zij kan leiden tot vermindering van omslag voor het publiek en van kosten voor den Staat, tot een vluggere aanslagregeling en een juistere belastingheffing. Mede daarom zal spr. zich bepalen tot de aan de Fusiecom missie voorgelegde vraag, of het noodig of wenschelijk is de aan het Dept v. Fin. bestaande afdeeling H. en K., welke thans be hoort tot de administratie der Regie, daarvan af te scheiden en

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1924 | | pagina 88