RUILVERKAVELING. Als uitvloeisel van het voorstel door het lid der Centrale Com missie, den heer J. F. A. van Riessen, ingenieur-verificateur van het Kadaster te Utrecht, in Januari j.l. bij de Regeering ingediend, zijn twee landmeters van het Kadaster uitgezonden naar Duitschland. De heeren J. J. Gorter te Rotterdam en O. J. Jonas te Leeuwarden zijn op 15 April naar Düsseldorff vertrokken om gedurende een half jaar zich op de hoogte te stellen van het 'Umlegungsverfahren in de Rijnprovincie. De heer van Riessen heeft de werkzaamstelling aldaar voorbereid, ook door persoonlijk bezoek, waarbij van de zijde der Duitsche autoriteiten de grootst mogelijke medewerking werd ondervonden. De Hollandsche landmeters blijven onder Nederlandsch dienst verband. Zij zullen in de gelegenheid worden gesteld de ver schillende stadia der Umlegung te bestudeeren in de praktijk en, waar nuttig en mogelijk, aan de werkzaamheden deel te nemen. De bedoeling is dat uit hunne ginds opgedane ervaring, gevoegd bij de straks in ons land volgende praktijk, zal groeien eene zoo economisch mogelijke uitvoering onzer Ruilverkave- lingswet. GEODETISCHE WEEK TE KEULEN. In de eerste week van Augustus 1925 zullen de landmeet kundigen van geheel Duitschland in Rijnlands metropool, de mooie oude stad Keulen, samenkomen. Op 2 en 3 Augustus vergaderen aldaar «der deutsche Verein für Vermessungswesen», «der Verband der akademisch gebildeten Katasterbeamten in Preuszen», «der Verband selbstandiger ver- eideter Landmesser», «der deutsche Markscheider-Verein» en de overige organisaties van Vermessungsbeamblen, b. v. van die welke werkzaam zijn in spoorweg- of gemeentedienst. In aansluiting hiermede zullen op de dagen van 4 tot en met 7 Augustus door vooraanstaande mannen uit de wetenschap en uit de praktijk voordrachten worden gehouden over kadaster wezen, over rechts- en belastingwetenschap, over ruilverkaveling, enz. Uit het uitgebreide programma vermelden wij enkele onder- 124

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 124