werpen: «Das Kataster und seine Fortführung» (Reg.-und Steuer- ratBuhr), «Neuere Stadtvermessungen» (Liegenschaftsrat Schütt), «Neues auf dem Gebiete der Photogrammetrie namentlich der Luftphotogrammetrie» (Prof. Dr. Samel), «Zusammenlegung und Umlegungsverfahren» (Landmesser Weiter), «Neues aus der Instrumentenkunde» (Prof. Dr. Eggert), «Die Kartenwerke des Reichsamtes für Landesaufnahme in ihrer Entwicklung in den letzten Jahren» (Dr. Siewke); genoeg om te doen zien, dat de meeste ook voor buitenlanders wel zeer interessant beloven te zijn. Voör deze voordrachten heeft de Universiteit hare gehoorzalen beschikbaar gesteld. Tegelijkertijd zal er in de Jaarbeursgebouwen een tentoon stelling plaats vinden van kaartwerken en instrumenten, welke ook zeer belangrijk belooft te worden: Rijks- en Gemeente diensten hebben inzendingen toegezegd (de «Landesaufnahme» zal o.m. vertegenwoordigd zijn met hare nieuwe Wirtschaftskarte i 5000) en een 20-tal fabrieken zal uitkomen in de afdeeling instrumenten en optiek. Onnoodig te zeggen dat aan de geodetische week ook feeste lijkheden zijn verbonden, voor het gezellige deel is zelfs een apart comité gevormd. Programma's, waarop de toegangsprijzen vermeld staan, en verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de «Geschaftsstelle der g. W., Euskirchen, Kölnerstrasze 13». Met het oog op de mogelijkheid van onderlinge aansluiting zal de Redacteur gaarne mededeeling inwachten van de namen van Hollandsche bezoekers met vermelding van de data van hun voorgenomen verblijf te Keulen. BOEKAANKONDIGING. G. Fikkert's Jaarboek voor Notarisambt en Registra tie, 1925» Onder dezen titel is door en voor rekening van de Broederschap van Candidaat-Notarissen in Nederland en zijn Koloniën uitgegeven een boekwerk, dat ontstaan is door samen smelting van het «Jaarboek voor Notarisambt en Registratie» en den «Almanak voor Notariaat en Registratie». Deze fusie blijkt 125

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 125