Opstelling wijzigen. Afstandsmeten voor. Aflezen op voorbaak bij inspelend niveau boven voorbaak achterbaak achterbaak onder onder boven Iedere ploeg bestond uit vier Heeren Studenten, die resp. zorgden voor het aflezen op de baak, het inspelen van het niveau, het noteeren van de waarnemingen en het toezicht op de opstelling van de baken benevens het transport van de achterbaak per rijwiel naar voren. De beide eerste waarnemers deden steeds hetzelfde werk. De twee laatste wisselden per dag van functie. Voorts waren nog aanwezig twee baakhouders voor transport van de driepooten, het slaan van de vaste piketten en het toezicht op de opgestelde baken. Gedurende de meting werd steeds de volgende gang in acht genomen. Bij den eersten slag de baken opstellen en midden daartusschen het instrument. Tijdens het meten op de eerste standplaats brengt de voorste baakhouder den derden driepoot aan het einde van den tweeden slag en slaat het nieuwe piket. Tevens heeft hij de tweede stand plaats voor het instrument aangegeven. Is de eerste slag voltooid, zoo wordt de achterbaak als voorbaak per rijwiel naar den derden driepoot gebracht en daarin opgesteld. De beide waarnemers aan het instrument brengen dit naar de tweede standplaats en stellen het daar op. Beide bewerkingen eindigen door het gebruik van het rijwiel ongeveer gelijk. De baakhouder aan den eersten driepoot transporteert dezen naar voren, zet nieuwe standplaats voor instrument en baak uit en begeeft zich naar dengene die de eerste baak naar voren heeft gebracht. Deze gaat daarna naar de achterhoede om, zoo gauw als de meting voltooid is, voor het transport van de achterbaak per rijwiel zorg te dragen. Bij het verwisselen van een voorbaak in achterbaak dient deze op het piket te worden gedraaid, hetgeen in het voorbijloopen geschiedt door een der drie waarnemers bij het instrument werk zaam. Geen standplaats wordt verlaten, voordat de boekhouder de metingen heeft uitgerekend en heeft vastgesteld, dat geen grove vergissingen zijn gemaakt. 133

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 133