i65 RUILVERKAVELING. üp 27 Juli 1925 is te Hollum op Ameland de vergadering ge houden, bedoeld in de artikelen 19 en volgende van de Ruilver- kavelingswet, van hen, die bij het kadaster bekend staan als eigenaren van of rechthebbenden op de perceelen, gelegen in de Hollumer Mieden. In die vergadering werd besloten, dat tot ruilverkaveling zal worden overgegaan. Dit is de eerste waarop de wet van 1924 zal worden toegepast. BERICHTEN. Bij beschikking van 13 Maart 1925 n°. 32, IIe afd., heeft de Minister van Oorlog, mede namens zijn ambtgenoot van Finan ciën, bepaald: overwegende, dat het wenschelijk is tot een blijvende aanraking en samenwerking te komen van het kadaster, de militaire ver kenningen en de militaire landmetersorganisatie, dat er een commissie voor triangulatie wordt ingesteld, waarin de Departementen van Oorlog en van Financiën vertegenwoordigd zijn, welke commissie tot opdracht krijgt regelend op te treden bij het doen van metingen, hetzij door het kadaster, hetzij door de militaire verkenningen of de militaire landmetersorganisatie, opdat de belangen voor deze diensten door die metingen zooveel mogelijk worden gebaat. Hiertoe zijn in genoemde commissie benoemd: a. Professor J. W. Dieperink, hoogleeraar aan de Landbouw- hoogeschool te Wageningen, voorzitter; Voor het Departement van Oorlog, b. de kapitein van den Generalen Staf, directeur der militaire verkenningen, I. H. Reijnders, c. de kapitein voor speciale diensten bij 2e R. V. A., H. D. S. Hasselman, d. de eerste-luitenant-adjudant, toegevoegd aan den Inspecteur der Artillerie, J. H. Droste, secretaris; Voor het Departement van Financiën, e. de ingenieur-verificateur van het Kadaster te Zutphen Th. L. Kwisthout,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 165