legdheid voor de benoeming tot hypotheekbewaarder gehandhaafd (een eisch welke tot nu toe door het bestuur niet ontzenuwd kon worden!), dan kan deze beslissing funeste gevolgen met zich brengen voor de positie der kadasterambtenaren. Door de benoeming van den Secretaris onzer Vereeniging tot hypotheekbewaarder te Zwolle ontstaat er den ien Augustus een bestuursvacature. Van dezen datum af tot de algemeene vergade- ri7ig (welke waarschijnlijk op u en 12 September te Wageningen gehouden wordt) wordt het Secretariaat wederom waargenomen door den heer Ter Plegt te Sneek. Het Bestuur. Jaarverslag. (Art. 17a Huishoudelijk Reglement.) Het is dit jaar moeilijker dan andere jaren een speciaal verslag te schrijven over datgene wat door het bestuur gedaan is tot «be vordering van de belangen der landmeters van het kadaster en domeinen in Nederland.» Ten nauwste toch ging de behartiging van objectieve kadastrale belangen samen met die der kadaster ambtenaren zelf. Het aftreden van den inspecteur van ons dienstvak door de tegen zijn zin ingevoerde nieuwe divisie-indeeling ligt ons allen nog versch in het geheugen. Deze nieuwe indeeling, los van den territorialen omvang der divisies (men vergelijke de divisies Gro ningen en 's-Gravenhage met elkaar en vrage zich af welke de taak zal worden van den ingenieur-verificateur van het kadaster te Groningen, vergeleken met die in den Haag, bij een eenigszins ruime toepassing van de wet op de ruilverkaveling of bij de kadastrale toepassing der Zuiderzeewerken!), is inmiddels tot stand gekomen. Tegen een verminderde promotiekans voor enkelen, moet zij voor vele landmeters een verhoogde zelfstandigheid ge bracht hebben. Daar tegenover staat, dat de kadastrale organisatie aan het departement een groote wijziging onderging. De functie van inspecteur werd opgeheven, de kadastrale en hypothecaire administratie werd zoo goed mogelijk onder de leiding gesteld van een inspecteur der registratie. Inmiddels liet de definitieve invoering der districten nog op zich wachten. i7i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 171