179 Ter sprake kwam een door de Federation aéronautique uitgesproken verlangen naar tabellen of grafieken ter eenvoudige bepaling van groote afstanden op het aardoppervlak. In de Section de Geodesie is dit punt reeds besproken en werd besloten aan de Federation te verzoeken zich te dezer zake in verbinding te stellen met den secretaris der Sectie, om tot een meer omschreven voorstel te geraken. Voor bijzondere gevallen heeft de secretaris zijn diensten reeds aangeboden. In de vergadering van 8 October werd rapport uitgebracht door de financiëele commissie. De Section de Geodesie zal gedurende 3 jaren telkens kunnen beschikken over 68000 francs voor hare algemeene werk zaamheden en 30 000 francs voor speciale onderzoekingen. Een voorstel der Section de Geodesie dat de Union de na den oorlog ontstane Baltische Staten zal uitnoodigen tot de Union toe te treden, werd aangenomen. Een voorstel der Section in vereeniging met die der Océanographie om bij de Regeeringen door tusschenkomst der nationale comité's aan te dringen op kaarteering van land en zee, voor zoover zulks nog niet is geschied, en op voltooiing van de wereldkaart op de schaal van 1 mil joenste, wordt evenzoo aangenomen. Medegedeeld werd, dat eene commissie, samengesteld uit vertegenwoor digers van de Sections de Géodésie, de Vulcanologie en de Seismologie heeft aanbevolen het vraagstuk der bodembewegingen in studie te zullen nemen. Van de uitnoodigingen voor de plaats der volgende conferentie in Sep tember 1927 werd die van de Regeering van Tsjecho-Slowakije, om die vergadering te Praag te houden, aangenomen. De Section de Géodésie, die een zeer uitgebreide agenda te verwerken kreeg, begon hare werkzaamheden reeds op 24 September. De eerste zitting in pleno volgde op 26 September voormiddag. De voorzitter (Bowie) opende haar met eene welkomstrede en eene uiteen zetting van het doel der geodesie en van het programma der Section, wier arbeidsveld zich allerminst binnen afgesloten grenzen bevindt. De secretaris (Perrier) bracht een uitvoerig verslag uit over het tijd vak 19221924. Ingevolge de in 1922 te Rome genomen besluiten werd het secretariaat ondergebracht in daartoe gehuurde lokalen (78 rue d'Anjou Paris (VlIIe)), werd de medewerking verkregen van Colonel Gross als gasalariëerd adjunct-secretaris en werd eene stenotypiste in dienst genomen. Uit de rekening en verantwoording volgt, dat op I September 1924, den datum waarop geen kosten voor installatie meer te wachten waren, en waarop kon worden aangenomen, dat de Section normaal ging function- neeren, zij kon beschikken over rond 124000 francs, vermeerderd met

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 179