GRONDBELASTING EN INSTANDHOUDING VAN HET KADASTER. 188 „Opdat een overzicht kunne worden verkregen van de kosten der „metingen die door de ambtenaren van het kadaster uitsluitend ten „behoeve van de heffing der grondbelasting worden verricht, zal, te „beginnen met i Januari 1926, met betrekking tot de door de con troleurs der grondbelasting ingezonden opgaven van te meten per- „ceelen (Grondbelasting n°. 8a) als volgt worden gehandeld. „Aan die opgaven zal aanvankelijk alleen gevolg gegeven worden „voor zooveel betreft de perceelen, waarvan de meting naar het „oordeel van de ambtenaren van het kadaster, ook voor de instand houding van het kadaster noodig is. Van de overblijvende posten „verstrekt de ingenieur-verificateur een opgaaf aan den controleur, „die daarop aanteekent voor welke posten hij de meting uitsluitend „ten behoeve van zijn dienst noodig blijft achten. De ingenieur- verificateur zal alsdan ten aanzien van deze posten handelen als „met aanvragen om particulier werk en jaarlijks voor 1 Februari een „nota van kosten, het afgeloopen jaar betreffende, door den contro leur voor gezien geteekend, aan het Departement inzenden." Wanneer wij gaan spreken over de metingen voor de heffing der grondbelasting en die voor de instandhouding van het Ka daster, ongescheiden onderscheiden om een Bollandiaanschen term te gebruiken in de hierboven aangehaalde ministerieele aanschrijving van 18 Aug. 1925 Afd" Dir. Bel. en Kadr n°. 14, ligt voor de hand de vraag: welke metingen geschieden uitsluitend ten behoeve van de grondbelasting Een antwoord is niet kort en bondig te geven, dat voelden wellicht ook de samenstellers der aanschrijving, zij stapten er met zevenmijlslaarzen overheen. Wel kan men als alvast zeker tot die rubriek behoorende er enkele aanwijzen. Bijv. de globale opmetingen van niet door behoorlijke afscheidinge7i begrensde ontgonnen perceelsgedeelten (aanschr. van 13 Juni 1914 n°. 74 H. en K. en D. B. sub B). Eveneens geschieden uitsluitend ten behoeve van de grondbelasting de nu en dan voorkomende splitsingen van perceelen, waarvan het ééne gedeelte belastbaar, het andere onbelastbaar is: een gemeentelijke school met onderwijzerswoning en aanhoorige tuin

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 188