Het Kadaster is aan de grondbelasting ontgroeid zonder dat men kan zeggen, dat zijn ontwikkeling nu tot perfectie is ge bracht. Een ondankbaar kind jegens zijn moeder behoeft het daarom nog niet te zijn, en wil het niet zijn; ook thans nog zal het meewerken zoowel het niet vernieuwde als het vernieuwde aan de evenredige verdeeling van de grondbelasting, o.m. door te zorgen dat zijn kaart «bij» blijft. In de praktijk der laatste jaren is uit het feit dat de meeste gebouwen steeds vóór de meting geschat waren wel gebleken, dat er om te komen tot die schatting geen groote behoefte bestond aan de voorstelling daarvan op het plan. Toch zullen bij veranderingen aan gebouwen om den belastinggrondslag behoorlijk bij te houden de platte gronden (hetzij de oude, hetzij de nieuwe of beide) wel eens noodig zijn en wanneer die nu alleen voorhanden waren in den vorm van schetsen in de zakboekjes van den controleur (ondoenlijk voor fabrieken e.d.), zou dit op den duur neerkomen op het bij houden van eene afzonderlijke schattingskaart of een afzonderlijk gebouwenkadaster. Dit moet natuurlijk voorkomen worden. Bij houding en wel in een niet te sterk vertraagd tempo van de als belangrijk aangenomen gebouwen en van de belangrijke terreinsveranderingen (andere dan door overdracht) zal, omdat dit ook een «kadaster»-belang is, bij de uitvoering der aanschrijving wel gewaarborgd blijven. Die bijhouding achter te laten raken zou onverantwoordelijk zijn; Frankrijk en België zijn in dat op zicht waarschuwende voorbeelden. Heines. DETACHEERING IN DUITSCHLAND VOOR DE RUIL VERKAVELING. Het in werking treden van de wet op de ruilverkaveling is voor het Kadaster een zeer belangrijke gebeurtenis, immers wordt het daarin de taak opgedragen om in groote mate aan de uit- 194 Een klein staaltje van te grooten invloed van het fiscale dienstvak op onze instelling is gelegen in de resolutie van 17 Mei 1910 n°. 45, circ. n°. 70 Grondbe lasting. Perceelen, welke als woeste grond bekend zijn, moeten op veld- en ge meenteplan rood onderstreept worden. Bij vernummering moeten al de nieuwe nummers door den landmeter als woeste grond onderstreept worden, terwijl hij in zijn St. 75 de juiste soort van eigendom voor elk nummer opgeeft. Naderhand komt een lijst in var. den controleur, vermeldend welke roode strepen weer verwijderd moeten worden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 194