d. De Redacteur, de heer Heines, wordt bij acclamatie her kozen en neemt de benoeming weer voor een jaar aan. e. Uit de toelichting van den Redacteur blijkt, dat een Indische rubriek in het Tijdschrift voorloopig een persoonlijke wensch is van den Correspondent in Indië. De beslissing over de plaatsing der kopy zal moeten blijven aan den Redacteur in Holland, terwijl Indië zal moeten zorgen, dat de kas van K. en L. geen nadeel ondervindt. Het Bestuur wordt gemachtigd, op deze voorwaarden een Indische rubriek in het Tijdschrift op te nemen. f. De heer Smit geeft te kennen, zijne motie, luidende: «De Vereeniging voor K. en L. enz., overwegende, dat het algemeen belang geenszins eischt gratis opmeting van perceelen, dat een zuiver grondbelasting-kadaster aanmerkelijk goed- kooper kan worden bijgehouden, dat de meerdere kosten ten behoeve van grondeigendom en grondcrediet een direct voordeel voor de belanghebbende grondeigenaren vormen, spreekt daarom met het oog op de belangen van de schatkist de wenschelijkheid uit, dat de metingen tengevolge van overdracht van gedeelten van perceelen gedeeltelijk worden betaald door belanghebbenden,» te handhaven. De heer de Korver, sympathiek staande tegenover deze motie, acht een onderzoek naar de mogelijkheid der uitvoering wenschelijk en amendeert de conclusie als volgt: «spreekt daarom met het oog op de belangen van de schatkist de wenschelijkheid uit, dat een onderzoek worde ingesteld naar de mogelijkheid om de metingen tengevolge van overdracht van gedeelten van perceelen gedeeltelijk te doen betalen door belanghebbenden». De heer Bakker acht een vast recht voor alle overdrachten beter. De heer J. F. A. van Riessen ondersteunt het amendement. De heer Bes dringt aan op stemming, daar er voldoende tijd voor onderzoek is geweest. De heer de Korver noemt vele punten, die een bezwaar kunnen vormen voor de uitvoering en stelt voor, dat de heer 198

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 198