Smit de zaak verder met het Bestuur zal behandelen, eventueel met een beroep op de vergadering. De heer Smit zegt, met zijne toelichting in het Tijdschrift zoo lang mogelijk op de leden te hebben gewacht. Hij meent, dat men op het oogenblik toch wel de wenschelijkheid van de op heffing eener onbillijkheid kan uitspreken zonder zich omtrent de uitvoering nog uit te laten. De heer Westerhuis acht het behartigen der belangen van de schatkist door de Vereeniging niet op zijn plaats, nu de kadastrale belangen daarmede niet samengaan. De heer Eggens verwacht, dat bij matige kosten de kans op het verdwijnen der metingen door ondeskundigen groot zal zijn. De heer F. Kater acht den vorm van een staatsbedrijf niet in het belang van het kadaster. De heer Alle ma zegt, dat, waar hier reeds de wenschelijkheid wordt bestreden, omtrent de uitvoering niets kan worden beslist. De heer de Kor ver zegt, dat juist een bepaalde vorm van uitvoering voorstanders van het principe kan kweeken. Met zijn amendement bedoelt hij redding en geen uitstel der motie. De heer W. van Riessen ziet in de totstandkoming der wet op de grensregeling een oplossing van deze kwestie. De heer Best zegt, dat het systeem der motie reeds jaren is verlaten, bijv. bij wegen, brandweer enz. De heer Smit beantwoordt de sprekers. Metingen voor over dracht vormen een bijzonder belang voor enkele personen, hij wenscht niet te wachten op de grensregeling. De tarieven zijn van later zorg. K. en L. heeft steeds algemeene belangen voor gestaan, niet alleen kadastrale. Het amendement-de K. wenscht hij niet over te nemen. De heer Houben wenscht eveneens thans een principiëele beslissing. Blijkt de uitvoering niet mogelijk, dat moet men zich daarbij neerleggen. De heer de Korver vraagt of het waardig is, de wenschelijk heid uit te spreken, als men niet zeker is van de uitvoerbaarheid. De heer Vos is tegen de motie omdat wij zouden terugkeeren tot een zuiver grondbelastingkadaster. De heer W. van Riessen verwijst nogmaals naar de wet op de grensregeling. De heer J. F. A. van Riessen dringt aan op stemming. 199

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 199