De niet geamendeerde motie wordt verworpen met 72 tegen 14 stemmen, de geamendeerde aangenomen met 55 tegen 30 stemmen. Daar de heer Sm it verklaart, geen overleg te wenschen met het Bestuur, wordt daaraan de verdere behandeling overgelaten. g. De heer Jongedijk is voor het voorstel der Afd. Utrecht, een kaartformulier vast te stellen voer de uitnoodiging, bedoeld in art. 52 I. K. en aan het Bestuur op te dragen, de beschikbaar stelling van dit formulier als rijksmateriëel te verzoeken, en zou dit verzoek zich willen zien uitstrekken tot de rentezegel-declaraties. De Voorzitter meent, dat de tekst voor elk kantoor verschillend zal moeten zijn. De heer P. J. Hamelberg leest de concept-kennisgeving der afd. Utrecht voor, en acht directe vaststelling mogelijk. De h.h. Roelofs en W. van Riessen stellen voor, den tekst over te laten aan het Bestuur. De vergadering betuigt hiermede instemming, terwijl het tweede deel van het voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Bij het Bestuur is van de afdeelingen Breda, Utrecht en Zutphen het verzoek ingekomen, punt e van het tweede deel der Vergade ring in het eerste deel te behandelen. Daartoe wordt besloten en de behandeling gesteld op den volgenden dag bij den aanvang der Vergadering. h. De afd. Amsterdam maakt bij monde van den heer Smit bezwaar tegen de verkiezing van secretaris en penningmeester in functie. Het Bestuur erkent dit bezwaar. De heer Hof stelt als tweeden candidaat in de eerste vacature den heer Jongedijk, die verklaart in deze vacature niet in aanmerking te willen komen, waarop de heer Hof de candidatuur intrekt. De heer terPlegt is nu als eenigst candidaat gekozen en neemt de benoeming aan. Op de groslijst voor de tweede vacature komen voor de namen P. J. Hamelberg, Jongedijk, Smits, Vos en Vriend, nadat de heer Smit zich teruggetrokken had. De heer Kloosterboer beveelt den candidaat Vriend aan. Bij de eerste vrije stemming worden resp. 8, 13, 8, 14 en 40 stemmen op de candidaten uitgebracht en 3 blanco. Bij de tweede vrije stemming zijn 7 stemmen blanco, terwijl zijn uitgebracht op 200

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 200