P. J. Hamelberg 5, Jongedijk 7, Vos 13 en Vriend 52, zoo dat de heer J. B. Th. Vriend te Assen is gekozen. De heer Feenstra verklaart, dat Vriend de benoeming aan zal nemen. i. Bij zitten en opstaan wordt als plaats voor de volgende vergadering met 48 stemmen Amsterdam aangewezen. k. Bij de rondvraag informeert de heer Jongedijk, of het Bestuur voornemens is, door te gaan met de combinatie van Tijdschrift en H. O. De Redacteur deelt mede, dat hij, aanvankelijk vóór de ver- eeniging, thans blanco daar tegenover staat. Er is een geringe besparing f 50.verkregen. Hij beveelt de vergadering aan de beslissing over al of niet gecombineerde uitgave ook voor het komende jaar aan het Bestuur over te laten. De heer Smit oefent felle critiek uit op de bestuursmede- deelingen in het laatst verschenen H. O., waarin wordt gezegd, dat ook Minister de Geer voor de benoembaarheid tot hypotheek bewaarder een speciale juridische onderlegdheid als eisch stelde. Uit inlichtingen aan het Bestuur van K. en L. in 1923 verstrekt, blijkt, dat Minister de Geer juist pertinent tegenover zijne hoofd ambtenaren den eisch van een Staats-diploma van de hand heeft gewezen. Het Bestuur heeft door de gewraakte mededeeling het wapen, dat ligt in de benoeming door opeenvolgende Ministers van landmeters tot bewaarder, uit handen gegeven. De heer Bes meent, dat de heer Smit drie jaren eerder met deze mededeeling had moeten komen. Deze bijzonderheden waren hem volkomen onbekend. De heer Smit antwoordt, dat de heer Bes ook uit het antwoord van Minister de Geer aan het Bestuur van K. en L., gepubliceerd in het H. O. van Augustus 1923, had kunnen lezen, dat Minister de Geer voor de benoembaarheid alleen den eisch van voldoende kennis van het burgerlijk recht stelde. De heer ter Plegt erkent en betreurt, dat er een fout is be gaan. Bes was onkundig van de speciale inlichtingen van het Bestuur in 1923. Bij de lezing van de bestuursmededeelingen heeft spreker over de zinsnede, die betrekking heeft op Minister de Geer, heen gelezen. Aan den heer Houben, die schriftelijk 20 I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 201