deel in het fraaie eindresultaat der meting, de middelbare fout van 2.it mm op 4320 m. Een hartelijk applaus en een kort woord van den Voorzitter zeggen den spreker dank voor zijne interessante filmlezing, waarna de vergadering wordt verdaagd tot den volgenden morgen. Bij de heropening der vergadering op 12 September v.m. 9.30 deelt de Voorzitter mede, dat de heer Vriend telegrafisch de benoeming heeft aangenomen (applaus) en dat een schrijven is ingekomen van den landmeter Glerum, waarin deze bericht, dat hij de vergadering niet kan bezoeken omdat zijn ontspannings verlof is verbruikt en de I. V. hem geen extra-verlof voor de vergadering wenscht te verleenen. De brief wordt na een korte discussie in handen gesteld van het Bestuur. IIe. De heer J. F. A. van Riessen leidt thans de kwestie van de vereeniging der functies I. V., Bewaarder en Controleur in. Hij schetst den strijd, die mede door K. en L. jaren is gevoerd voor «meting en schatting in één hand». Thans knoopt zich daaraan vast de strijd voor de benoembaarheid van den land meter tot bewaarder en zoo is de idee ontstaan van de combinatie der drie functies. De tegenwoordige Minister staat daar sympa thiek tegenover en heeft in zijn opdracht aan de fusie-commissie van drie reeds uitdrukkelijk kadaster, hypotheken en grondbe lasting uitgeschakeld. Ook van andere zijden is de idee gepro pageerd, o. a. door den heer Boer en 4 landmeters uit Amers foort. Spreker stelt er prijs op te verklaren, dat zijne sollicitatie onafhankelijk heeft gestaan van elke andere actie. Hij heeft eenvoudig bij die sollicitatie in eene bijgevoegde memorie vóór de vereeniging der functies gepleit. De Minister had hier wel ooren naar en heeft tenslotte een kantoor voor een proef aan gewezen. De toestanden zijn op het oogenblik gunstig voor het winnen van onzen strijd en daarom acht spreker een bespreking thans hier op zijn plaats. Zoo mogelijk moeten alle belang hebbenden één lijn trekken. De heer Jonas vraagt naar de meening van het Bestuur en de heer Klompe naar de toekomstige positie van den landmeter. De heer van Riessen stelt zich aan het hoofd der bewaringen, waarvan het aantal zal kunnen imkrimpen tot bijv. 25, voor een hoofd-ambtenaar (I. V.-Bew.), terwijl de landmeters zelfstandig 207

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 207