eene onjuistheid voorkomt. Daarin is gezegd, dat Z. E. Minister de Geer als Minister van Financiën voor de benoembaarheid tot de functie van Bewaarder der Hypotheken een of ander staats- diploma voor het burgelijk recht zou hebben geëischt. De waar heid is, dat deze bewindman blijkens zijn schrijven aan het Bestuur van K. en L„ gepubliceerd in het H. O. van Augustus 1923, slechts eischte voldoende kennis van het burgerlijk recht. Aan het eind der pas gehouden jaarvergadering had het Bestuur een onderhoud met een bestuurslid der Vereeniging van Hoofd ambtenaren van het Kadaster waaruit bleek, dat deze Vereeniging nog haar standpunt ten opzichte van eene eventueeie reorganisatie en combinatie van ons dienstvak moet bepalen en waarschijnlijk binnenkort zal vergaderen. In verband daarmede besloot het Bestuur een kort reorganisatie-schema in den geest van het be sluit van den Afdeelingsraad aan het Bestuur en de leden der genoemde Vereeniging te doen toekomen. Bij den penningmeester zijn niet bijgewerkte ranglijsten te be komen a f 0.25 per stuk. Verslag van het tweede gedeelte der 4ie Algemeene Vergadering) gehouden te Wageningen in de Sociëteit «de Harmonie» op 12 September 1925. Aanwezig zijn 49 leden: Arnold, Bakker, van den Berg de Bie, Boddé, Brand, Buning, Dik, aan den Dijk, van Dijk, van Eendenburg, Eggens, Feenstra, J. J. Gorter, J. Johs. Gorter, Greve, Grooters, Haasbroek, Harkink, Heines, Hof, Ilsen, O. J. Jonas, Jongedijk, F. A. L. Kater, P. J. F. Kater, Kiers, Klompe, van Mameren, de Mazure, Meindersma, Mooy, Oosterman, Pentinga, J. H. Pieters, ter Plegt, Pollen, Rethmeier, Roelofs, Schram, H. F. C. Smeulders, Smit, Smits, Stakman, Stoorvogel, Tepper, Timmerman, Visser en Westerhuis. a. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. b. Eveneens het verslag ingevolge art. 17a der statuten. Op 2T7

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 217