een vraag van den heer Jongedijk, of het Bestuur iets heeft verricht ten behoeve van de instandhouding der districtsregeling, antwoordt de heer ter Plegt, dat wel is getracht de oorspron kelijke regeling onverzwakt te doen handhaven, maar dat op het oogenblik alles afstuit op het gebrek aan personeel, c. De rekening en verantwoording wordt goedgekeurd nadat de penningmeester heeft medegedeeld, dat het nadeelig saldo verhoogd moet worden met de nog aan de afd. Amsterdam over 1924 toekomende uitkeering van ƒ30, welke uitgaaf op de rekening over 1925 zal worden gebracht. d. Bij de begrooting, die wordt goedgekeurd, geeft de redacteur een overzicht van de bij het Tijdschrift genomen bezuinigings maatregelen, en vertelt een en ander omtrent de verspreiding en de waardeering in het buitenland. Hij zegt den oud-redacteur Polêe openlijk dank voor de verzorging van den catalogus der bibliotheek en deelt mede, dat deze laatste sedert alweer is uitgebreid. e. De nabetrachting over dit reeds in het eerste deel der vergadering behandelde punt geeft den heer Smit aanleiding, aan het Bestuur te verzoeken, voeling te willen houden met het kantoor Almelo. Het bestuur zegt dit toe. De heer Jongedijk kan, desgevraagd, nog niets meedeelen omtrent den gang van zaken aldaar. f. De heer Kiers acht het voorstel tot wijziging van statuten en huishoudelijk reglement ten behoeve van in de Vereeniging te vormen bijzondere afdeelingen, bestaande uit gewone en buiten gewone leden, reeds voldoende toegelicht door het naschrift, dat de beide voorstellers Hamelberg en Kiers in de agenda op het voorstel lieten volgen. De heer Heines acht onze Vereeniging goed georganiseerd en wenscht daarin geen belangengroep. Hij ziet liever de Ver eeniging vrij van vreemden invloed, en verwijst naar de opdracht, verstrekt aan de triangulatie-commissie, waarin mede aan personen buiten het Kadaster wordt opgedragen, regelend op te treden bij metingen door het Kadaster. De h.h. Bakker en Smits bestrijden het voorstel. 2 18

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 218