De heer ter Plegt is principieel tegen het voorstel, omdat er in K. en L. leden zullen zijn, die door lid te zijn van twee afdee- lingen dubbelen invloed kunnen uitoefenen. Verder zullen zich ook andere groepen voor een bijzondere afdeeling kunnen aan melden. Hef Bestuur der vereeniging Kadaster en Artillerie zal, door een afdeelings-bestuur te worden, het recht tot zelfstandig optreden prijsgeven, en de belangen der afdeeling, ook de militaire, door het Bestuur vun K. en L. moeten laten behandelen. De heer Kiers antwoordt, dat juist om aan het bezwaar van sommige landmeters, lid te worden van eene vereeniging buiten K. en L., tegemoet te komen, op deze wijze aansluiting bij K. en L. is gezocht. Het Bestuur van K. en A. geeft gaarne daarvoor een deel der zelfstandigheid prijs, maar wenscht toch vrijheid van optreden tegenover de autoriteiten. Op grond van dit laatste is de heer Jongedijk tegen het voorstel, terwijl de heer Pollen daarin geen nut ziet voor K. en L. De heer Smits acht de belangrijke kosten van eene statuten wijziging alleen gerechtvaardigd voor een bijzonder groot belang. Dit is hier noch voor K. en L., noch voor K. en A. blijkens de verklaring van den heer Kiers aanwezig. Hij is daarom tegen het voorstel. De heer Stoorvogel zou de oplossing zien in een gewone afdeeling. De heer ter Plegt zegt, dat ook hiervoor statutenwijziging noodzakelijk is. De heer Klompe kan zich voor de beide vereenigingen geen gemeenschappelijke belangen denken. De heer Heines zegt, dat de belangen van Kadaster en Artillerie reeds aan elkaar zijn gekoppeld door de door hem genoemde opdracht aan de Commissie voor triangulatie. Er ligt reeds een nieuwe H. T. W. gereed. Het Kadaster moest de leiding behouden. De heer van Mameren verwacht een zelfden strijd als in Indië tusschen Kadaster en Topografischen Dienst. De heer Pieters acht het een voordeel, dat men het blijkbaar niet buiten de landmeters heeft kunnen stellen. De heer ter Plegt geeft aan K. en A. in overweging van de leden te eischen, dat zij ook lid zijn van K. en L. Ten slotte wordt het voorstel verworpen met 2 stemmen vóór 219

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 219