toonen. In het W. deel zijn zij vrijwel constant en zwak positief, in het O. deel zijn zij ook constant en zwak negatief; daartusschen ligt een vrij plotselinge sprong, waarvan echter nog niet met zekerheid te zeggen is of er reëele beteekenis aan gehecht moet worden. Er werden twee waarnemingen aan den steilrand der continenten ver richt, één ten Z. van Ceylon en één ten W. van Sabang. Voorloopig laat het zich aanzien of de zwaartekracht boven den voet van de helling in beide gevallen iets te groot is, om zich met een der bestaande theo rieën te iaten verklaren, de definitieve reductie moet echter afgewacht worden. De toekomst zal trouwens moeten leeren of dit een algemeen verschijnsel of slechts een locale afwijking is. Ten slotte werd de hoop uitgesproken, dat het mogelijk zal blijken de waarnemingen voort te zetten. DE CENTRALE COMMISSIE VOOR DE RUIL VERKAVELING. Bij K.B. van 26 Nov. 1924 n°. 27 zijn benoemd in de Centrale Commissie, bedoeld in art. 13 der Ruilverkavelingswet, tot voor zitter: dr. L. Deckers, secretaris van den Ned. Boerenbond, te 's-Gravenhage; tot leden: S. L. Louwes, secretaris va.n de Overijselsche Land- bouwmaatschappij, te Zwolle; mr. dr. K. J.Frederiks, referendaris bij het Dept. van B. Z. en L., te 's-Gravenhage; Jhr. C. E. W. van Panhuys, directeur van het Rijksbureau voor de Ontwate ring, te 's-Gravenhage; J. F. A. van Riessen, ingenieur-verifi cateur van het Kadaster, te Utrecht; tot plaatsvervangende leden: J. Middelveld te Ruinerwold; J. Wuyte Jzn. te Huïzum bij Leeuwarden; Mr. dr. J. W. Schneider, advocaat en procureur, te Hengelo (O.); G. J. van den Broek, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, te 's-Gra venhage; P. W. H. Paulussen, ingenieur-verificateur van het Kadaster, te Roermond; tot eerste secretaris: J. P. van Lonkhuysen, directeur der Ned. Heidemaatschappij; tot tweede secretaris: H. J. van Leus en, hoofdambtenaar bij de Ned. Heidemaatschappij. Op 8 December 1924 is deze commissie in het gebouw der 2Q

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1925 | | pagina 29